7 بنای ارزشمند تاریخی در پهنه فرهنگی رودکی مرمت شد

به گزارش ناق، شهردار منطقه 11 تهران از مرمت هفت بنای ارزشمند تاریخی و فرهنگی از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران با مشارکت شهرداری منطقه 11 و شرکت توسعه فضاهای فرهنگی ذیل نظارت کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران اطلاع داد.

7 بنای ارزشمند تاریخی در پهنه فرهنگی رودکی مرمت شد

به گزارش ناق، نصراله آبادیان در این باره گفت: پهنه فرهنگی رودکی بزرگترین پروژه فرهنگی شهر تهران است که مساحتی به وسعت 35 کیلومتر مربع را در بر می گیرد. این پهنه از شمال به خیابان انقلاب، از جنوب به خیابان نوفل لوشاتو از شرق به خیابان حافظ و از غرب به خیابان ولی عصر (عج) محدود می شود.

وی اضافه کرد: فاز اول عملیات اجرایی این پهنه از چندی پیش شروع شده است که در راستای باززنده سازی و بازآفرینی پهنه فرهنگی رودکی تا کنون 7 بنای ارزشمند تاریخی مرمت شده اند. این هف بنا شامل موسسه حکمت و فلسفه، هنرستان پسرانه بنکدار ،کفاشی آداک، ساختمان اداره اوقاف، مهدکودک طلایع، کانون بازنشستگان تامین اجتماعی و قنادی بامداد است که در پهنه فرهنگی رودکی قرار دارند.

آبادیان همچنین در ارتباط با قدمت بناهای مرمت شده گفت: تمامی این بناها تاریخی است و معماری و قدمت آن ها به دوره پهلوی اول و یا دوم باز می شود. مثلا ساختمان قنادی بامداد در سال 1308 احداث شده و این قنادی از سال 1314 تا کنون فعال است.

شهردار منطقه 11 همچنین در ارتباط با شیوه مرمت این بناها اظهارکرد: ساختمان موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ثبت میراث فرهنگی و کلیه ساختمان ها زیر نظر کارشناسان مرمت و منطبق با اصول میراث فرهنگی مرمت شده است.

به گفته شهردار منطقه 11 تهران در محدوده پهنه فرهنگی رودکی 35 بنای ارزشمند تاریخی شناسایی شده اند که در راستای بازآفرینی و باززنده سازی پهنه فرهنگی رودکی مرمت سایر بناهای ارزشمند این پهنه در دستور کار واقع شده است.

بنا براعلام روابط عمومی شهرداری منطقه11، آبادیان در سرانجام اظهارکرد: مرمت آثار تاریخی، ایجاد فضاهای مکث شهری، نورپردازی و بازآفرینی فضاهای فرهنگی و پیاده راه سازی از جمله اقدامات اجرایی پیش بینی شده در این پهنه است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 خرداد 1398 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 132

به "7 بنای ارزشمند تاریخی در پهنه فرهنگی رودکی مرمت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 بنای ارزشمند تاریخی در پهنه فرهنگی رودکی مرمت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید