تور یونان: آتش زدن پرچم های آمریکا و ناتو از سوی شهروندان یونان

به گزارش ناق، شهروندان یونانی معترض به حضور نظامی آمریکا در این کشور با برپایی تظاهراتی پرچم های ایالات متحده و ناتو را آتش زدند.

تور یونان: آتش زدن پرچم های آمریکا و ناتو از سوی شهروندان یونان

سفر با تور یونان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، شهروندان یونان در تظاهراتی به افزایش حضور نظامی آمریکا دراین کشور اعتراض کردند.

به نوشته خبرگزاری آناتولی ساکنان شهر بندری الکساندروپلیس در شمال یونان روز شنبه این تظاهرات علیه توسعه نظامی آمریکا در این کشور را برگزار کردند. تظاهرات سازماندهی شده به وسیله کمیته مبارزه علیه پیمان نظامی یونان-آمریکا با مشارکت اتحادیه های مختلف کارگری، اتحادیه بازنشستگان، اتحادیه های دانشجویی وهمچنین شعبه محلی کمیته بین المللی تنش زدایی و صلح برگزار گردید. دبیر کل این کمیته بین المللی، استفاده از بندر الکساندروپلیس به وسیله ارتش ایالات متحده را محکوم کرد.

دبیر کل این کمیته گفت که هیچکس نمی تواند صرفاً تماشاگر این واقعیت باشد که شهر ومنطقه شرق مقدونیه در حال تبدیل شدن به یک پایگاه امپریالیستی است.

معترضان در این تظاهرات پرچم های آمریکا، اتحادیه اروپا و ناتو را آتش زدند. پیش از این نیز اعتراض دیگری به معاهده نظامی آمریکا و یونان و توسعه حضور نظامی آمریکا در این کشور در سالن تئاتر این شهر بندری برگزار گردیده بود.

یک مقام ارشد سابق نیروی دریایی یونان و نمایندگان اتحادیه های مختلف کارگری در جمع معترضان سخنرانی کردند.

ایالات متحده و یونان اخیرا توافقنامه دفاعی امضا کردند که به نیروهای آمریکایی اجازه می دهد در نقاط مختلف یونان فعالیت نمایند. روابط ترکیه و یونان بر سر ادعاهای مربوط به حریم دریایی و هوایی در حال افزایش است در حالی که آنکارا از توافقنامه دفاعی تازه آتن با فرانسه گلایه نموده است.

یونان اخیرا نیز یک توافق دفاعی با فرانسه امضا نموده است که با اعتراض شدید ترکیه روبرو شد. پیمان راهبردی همکاری نظامی و دفاعی بین یونان و فرانسه شامل سفارش سه ناو است. این ناوها باید از سال 2025 تحویل داده شوند و قرار است تا انتها سال جاری به ارزش 3.5 میلیارد دلار نهایی گردد. در ماه سپتامبر، نیروی هوایی یونان بیان کرد که می خواهد 6 فروند جنگنده رافال دیگر از فرانسه خریداری و مجموع سفارش را به حدود 30 فروند جنگنده برساند.

یک نشریه یونانی اخیرا در مطلبی به مسابقه تسلیحاتی بین یونان و ترکیه پرداخت و نوشت، حوادث روزهای گذشته نزدیک یونان نشان داد که هر لحظه ممکن است یک حادثه در دریای اژه رخ دهد.

ایوان ایلند تحلیلگر مرکز صلح و آزادی در خصوص انگیزه آمریکا در توافق نظامی با یونان گفت:ممکن است ایالات متحده بخواهد ترکیه را تحت فشار قرار دهد تا به پایگاه های بیشتری در این کشور دست یابد، اگرچه این می تواند نتیجه معکوس ایجاد کند و باعث افزایش همکاری ترکیه و روسیه گردد.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 آذر 1400 بروزرسانی: 20 آذر 1400 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1845

به "تور یونان: آتش زدن پرچم های آمریکا و ناتو از سوی شهروندان یونان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور یونان: آتش زدن پرچم های آمریکا و ناتو از سوی شهروندان یونان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید