اعزام زوار به پیاده روی اربعین دام سودجویان سایبری است

به گزارش ناق، معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا از شگرد تازه کلاهبرداران مجازی در پوشش اعزام زوار به پیاده روی اربعین اطلاع داد.

اعزام زوار به پیاده روی اربعین دام سودجویان سایبری است

به گزارش خبرنگاران از فارس، معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا هشدار داد : افراد سودجو با تبلیغات کذب ثبت نام کاروان های پیاده روی اربعین سعی بر فریب مردم، معرفی آنان به سایت های جعلی و در نهایت سرقت اطلاعات کارت بانکی شهروندان با هدف کلاهبرداری اقتصادی را دارند.

سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با بیان این که این روزها حاشیه ها پیرامون تبلیغات کذب در فضای مجازی مبنی بر امکان ثبت نام و اعزام زوار به پیاده روی اربعین و یا سفرهای زیارتی به کشور عراق در شبکه های اجتماعی به اوج خود رسیده است، گفت: تمام این تبلیغات دامی برای کلاهبرداری افراد سودجو است.

وی اضافه نمود: شهروندان به هیچ عنوان فریب این تبلیغات را نخورند و به لینک ها و درگاه های بانکی معرفی شده برای ثبت نام و واریز وجه در این تبلیغات مراجعه ننمایند ، این لینک ها و درگاه های بانکی برای سرقت اطلاعات شهروندان و اطلاعات بانکی آنها طراحی شده است.

این مقام مسئول بیان داشت : با توجه به اعلام پروتکل های بهداشتی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر لغو تمامی سفرهای زیارتی به مقصد کشور عراق، افراد سودجو با جعل عنوان دفاتر زیارتی و سازمان های مربوطه و با اعلام داشتن مجوز اعزامی تعداد محدود زوار به این مراسم مذهبی در صدد کلاهبرداری از شهروندان هستند.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا در ادامه با بیان این که اعزام زائر اربعین حسینی منوط به دستور سازمان حج و زیارت و سایر مبادی ذی ربط است، گفت: با توجه به بیماری کرونا، سازمان حج و زیارت نیز در این خصوص برنامه ای اعلام نکرده است.

این مقام انتظامی اعلام کرد: با رصد پیشدستانه فضای مجازی 3 باند فعال در این حوزه مورد شناسایی قرار گرفتند و به جهت تعیین تکلیف به مراجع قضایی معرفی شدند و شناسایی دیگر عاملان نیز در دستور کار پلیس فتا واقع شده است.

وی توضیح داد : با توجه به تصمیمات گرفته شده توسط ستاد ملی مقابله با کرونا تمامی سفرهای زیارتی در این رابطه لغو شده و برابر توصیه های انتظامی کلیه مرزهای خروجی کشور ایران هم اکنون به مقصد کشور عراق تا اطلاع ثانوی مسدود است.

سرهنگ پاشایی از هموطنان درخواست کرد: ضمن رعایت پروتکل های اعلامی به هیچ عنوان فریب این تبیلیغات دروغین را که با هدف کلاهبرداری اقتصادی انجام می گردد، نخورند و اخبار و اطلاعاتی که با پیاده روی اربعین در ارتباط است را از مراجع رسمی کشور پیگیری نمایند و از بازنشرهرگونه محتوا با این مضمون خودداری نمایند.

این مقام مسؤول ضمن تاکید بر اینکه فراوری این محتواهای دروغین و شایعه سازی ها صرفا از سوی معاندان و مقرضان نظام و با هدف بر هم زدن امنیت روانی جامعه صورت می گیرد، به شهروندان توصیه کرد: پلیس فتا، شبانه روزی آماده خدمت رسانی و پاسخ گوی احتیاج شهروندان است و اگر افراد به مواردی مشکوک شدند، می توانند موضوع را بلافاصله به وسیله سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir قسمت ثبت گزارشات مردمی جهت رسیدگی اعلام نمایند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 16 آبان 1399 بروزرسانی: 16 آبان 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1191

به "اعزام زوار به پیاده روی اربعین دام سودجویان سایبری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعزام زوار به پیاده روی اربعین دام سودجویان سایبری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید