تحقیق تازه: آنتی بادی زنان شیرده کمتر است

به گزارش ناق، نتایج یک مطالعه نو نشان می دهد، زنان باردار و شیرده نسبت به زنان دیگر در اولین دز واکسن کووید19 واکنش های ایمنی کندتری دارند.

تحقیق تازه: آنتی بادی زنان شیرده کمتر است

به گزارش خبرنگار گروه علم و یشرفت خبرنگاران به نقل از دیلی میل، نتایج یک آنالیز تازه نشان می دهد، اندازه فراوری آنتی بادی پس از تزریق نخستین دز از واکسن کووید 19 در زنان باردار و شیرده کمتر از سایر زنان است.

محققان 84 زن باردار، 31 زن شیرده و 16 زن غیرباردار را که همگی به طور کامل واکسینه شده بودند، مقایسه کردندو درنهایت تعیین شد، پس از اولین دز، زنان باردار و شیرده سطح آنتی بادی کمتری نسبت به زنان غیر باردار داشتند.

پس از دز دوم، سطح آنتی بادی زنان باردار به حالت طبیعی بازگشت در حالی که زنان شیرده سطوحی مشابه زنان غیرباردار داشتند. این یافته ها نشان می دهد که چقدر مهم است که زنان باردار و شیرده دز دوم را به موقع دریافت نمایند.

داده های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا نشان می دهد، فقط 34.6 درصد از زنان باردار در ایالات متحده به طور کامل واکسینه شده اند.

این تیم از بیمارستان عمومی ماساچوست، موسسه فناوری ماساچوست و دانشکده پزشکی هاروارد در منطقه بوستون می گویند: یافته ها نشان می دهد دریافت به موقع دز دوم واکسن در این دسته از زنان خطر ابتلا به بیماری های جدی و مرگ ناشی از کرونا را کاهش می دهد.

این مطالعه هفته گذشته در مجله Science Translational Medicine منتشر شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 آذر 1400 بروزرسانی: 17 آذر 1400 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1842

به "تحقیق تازه: آنتی بادی زنان شیرده کمتر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحقیق تازه: آنتی بادی زنان شیرده کمتر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید