افرادی برای حفظ قدرت به تبلیغ برند جهل می پردازند، آینده لرزان است

به گزارش ناق به نقل از هالیوود ریپورتر، تام هنکس که برای اکران فیلم جدیدش در حال برگزاری یک تور در سراسر ایتالیا است از فرصت استفاده کرد و علیه ترامپ هم حرف زد.

افرادی برای حفظ قدرت به تبلیغ برند جهل می پردازند، آینده لرزان است

هنکس که برای اکران فیلم دوزخ از مجموعه فیلم های ساخته شده بر مبنای رمان های دن براون در ایتالیا به سر می برد، هفته پیش در فلورانس بود و این هفته در جشنواره فیلم رم با دریافت جایزه یک عمر دستاورد هنری تجلیل شد. در این جشنواره شماری از فیلم های این بازیگر نیز به نمایش درمی آید.

تام هنکس 60 ساله دیروز پنجشنبه پیش از دریافت جایزه یک عمر دستاورد هنری همراه همسرش ریتا ویلسون 59 ساله روی فرش قرمز جشنواره فیلم رم رفت و سپس در نشستی عمومی شرکت کرد و پس از آن جایزه یک عمر دستاورد هنری را در مراسمی رسمی از دست کلودیا کاردیناله بازیگر 78 ساله ایتالیایی دریافت کرد.

او در این نشست در مصاحبه با مطبوعات به سرعت صحبت را به سیاست کشاند و گفت مدام از من سوال می گردد که چرا ترامپ؟ و پاسخ من این است: شما ایتالیایی هستید. چرا برلوسکونی؟

هنکس که پیش از این هم علیه ترامپ صحبت نموده بود و از بی تجربگی او سخن گفته بود در ادامه نظراتش پیش از انتخابات ریاست جمهوری گفت: این برای من شبیه یک سیرک است. هر چهار سال یک بار، یک سیرک وارد سراسر آمریکا می گردد. هر چهار سال یک بار ما درباره این که چه کسی باید رهبری را به دست بگیرد تصمیم می گیریم. گاهی شرایط طوری است که انگار سر چهارراه ایستاده ایم. همه چیز شبیه یک چهارراه است. اغلب اوقات تبی از ترس و اضطراب همه جا را می گیرد. برخی وقت ها همه چیز موجه است و گاهی هم همه چیز سازمان دهی شده است.

این بازیگر که دو جایزه اسکار در کارنامه دارد فکر نمی کند که این شرایط جدید باشد و می گوید: بدون شک فکر می کنم که دنیا دارد وارد فضایی بسیار عمیق می گردد که در آن آینده لرزان است، آینده اسرارآمیز است، در آن بخش های بزرگی از دنیا با مشکلاتی روبه رو می شوند که هیچ راه حلی برایش وجود ندارد.

او اضافه نمود: وقتی آمریکا با این شرایط و دوره روبه رو شده، ما هرگز نمی توانیم با یک خودشیفته یاوه سرا به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری همراهی داشته باشیم.

تام هنکس گفت باور دارد که شخصیت ترامپ از آنهایی است که به کرات کوشش نموده اند تا در سیاست آمریکا جایی داشته باشند، اما آنها خارج از قدرت هستند، هرچند وجود داشته اند. همواره یک هوی لانگ وجود داشته، همواره یک وندل ویلکی وجود داشته، همواره یک هربرت هوور وجود داشته است. او با این جملات به چهره های سیاسی پوپولیست دهه 1920 و 1930 آمریکا اشاره نمود.

وی اضافه نمود: همواره یک سناتور جوزف مک کارتی وجود داشته و همواره یک نسخه از نامزد فعلی حزب جمهوری خواه وجود داشته، اما ما هرگز آینده خود را برای آنها سرمایه گذاری نمی کنیم. ما هرگز این کار را نمی کنیم و امروز هم این کار را نخواهیم کرد.

این بازیگر تاکید نمود که این جشن و سیرک سال جاری هم راه افتاده و هر نوع تبلیغی برای این کمپین به معنی افتضاحی از جهل و نادانی است.

هنکس اضافه نمود: اما این نادانی یک مشکل دنیای است و فقط به انتخابات فعلی ما مربوط نمی گردد. جهل یک کالا است که می تواند خرید و فروش گردد و افرادی برای حفظ وضع موجود مروج این کالا هستند. افرادی برای حفظ قدرت به تبلیغ برند جهل می پردازند و وقتی جهل غلبه کند می تواند اتفاق های بدی برای نوع بشر رخ دهد.

هنکس پس از این سخنان سیاسی که مشابهش را هفته پیش هم بر زبان آورده بود، به سوال های هنری هم پاسخ داد و در پاسخ به این سوال که دوست داشت با کدام کارگردان ایتالیایی کار کند گفت: روبرتو بنینی، فکر کنم کار ما با هم چیز باشکوهی گردد. فکر می کنم کار فوق العاده ای گردد.

یازدهمین جشنواره فیلم رم از 13 اکتبر آغاز شده و تا 23 اکتبرادامه خواهد داشت. در این جشنواره فیلم های فارست گامپ، فیلادلفیا، آپولو 13، دور افتاده، پل جاسوس ها، بزرگ، بی خوابی در سیاتل از تام هنکس نیر در بخشی ویژه به نمایش درمی آیند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 585

به "افرادی برای حفظ قدرت به تبلیغ برند جهل می پردازند، آینده لرزان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افرادی برای حفظ قدرت به تبلیغ برند جهل می پردازند، آینده لرزان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید