افزایش طول عمر نمای بیرونی ساختمان با فناوری نانو

به گزارش ناق، شرکت های دانش بنیان ایرانی برای یاری به بهبود فضای بصری شهرها و افزایش زیبایی و نمایی ساختمان ها با یاری ساختارهای نانو پایه به یاری معماری آمده اند.

افزایش طول عمر نمای بیرونی ساختمان با فناوری نانو

جهت دریافت خدمات پتینه نقاشی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرگزاری مالی ایران به نقل از معاونت علمی و فناوری، محمد محققیان مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان گفت: مالکان ساختمان ها به ویژه برج های عظیم با چالشی به نام تمیزی و زیبای نمای ساختمان رو به رو هستند. به دلیل آلودگی های محیطی از جمله آلودگی هوا، ممکن است نمای ساختمان اعم از انواع سنگ، چوب یا آجر به مرور دچار آلودگی گردد یا در اثر متغیر های محیطی دچار آسیب گردد.

محققیان اضافه نمود: این شرکت یک ساختار پوششی نانویی آبگریز فراوری نموده است که با پاشش آن روی سطوح می تواند بین 3 تا 5 سال سطح و نمایی ساختمان را از انواع آلاینده ها محافظت کند. این ماده در واقع علاوه بر افزایش طول عمر ساختمان جلاء و تمیزی و زیبایی آن را حفظ می نماید.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان اضافه نمود: این محلول کاربردی از طریق دستگاه های انفرادی پاشش مایع که در سمپاشی هم مورد استفاده قرار می گیرد بر روی سطوح قرار می گیرد و 24 ساعت بعد به آن سطح حالت مایع می دهد.

وی اضافه نمود: این مسئله می تواند علاوه بر حفظ زیبایی ساختمان به حفظ زیبایی شهرها نیز یاری کند. در حال حاضر قوانینی که از سوی مدیران شهری در این حوزه اعمال می گردد، هر روز در حال افزایش است. به همین خاطر با توجه به قیمت به صرفه استفاده از محصولات دانش بنیان نانو پایه، می توان به حفظ دراز مدت زیبای و استحکام نمای ساختمان یاری کرد.

این فعال فناور گفت: البته از این محصول نانو پایه می توان در موارد متعدد دیگری نیز بهره برد. قیمت این محصول با نمونه های مشابه خارجی تفاوت قابل توجهی دارد و به دلیل کیفیت خوب محصولات ایران ساخت، استفاده از نمونه های گرانقیمت وارداتی توجیهی ندارد.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 12 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 967

به "افزایش طول عمر نمای بیرونی ساختمان با فناوری نانو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش طول عمر نمای بیرونی ساختمان با فناوری نانو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید