امضای 3 سند مشترک ایران و ترکیه برای افزایش همکاری های ریلی

به گزارش ناق، مدیرعامل شرکت راه آهن از امضای 3 سند مشترک بین ایران و ترکیه خبر داد و اظهار کرد که این توافق در راستای به حداکثر رساندن ظرفیت حمل بار و مسافر بین دو کشور به امضاء رسیده است.

امضای 3 سند مشترک ایران و ترکیه برای افزایش همکاری های ریلی

سعید رسولی، مدیرعامل شرکت راه آهن گفت: گسترش همکاری های ریلی بین دو کشور دوست و همسایه ایران و ترکیه ضروری است و طی تفاهم و همکاری های فی مابین، در حوزه راه آهن، ما رکورد حمل بار را در شرایط کرونا شکسته ایم.

مدیرعامل شرکت راه آهن گفت: طی 9 ماه سال جاری بیش از 500 هزار تن جابه جایی بار داشته ایم که این میزان تا خاتمه سال به 600 هزار تن خواهد رسید و این رکورد بسیار خوبی است.

وی از توافق با طرف ترکیه ای برای تقویت کریدور شرق به غرب؛ از چین، افغانستان، پاکستان به ترکیه از طریق کشورمان خبر داد و شرح داد: راستا چین به اروپا از شاخه جنوبی و ترکیه - افغانستان و ترکیه - پاکستان و همین طور اتصال بنادر جنوبی ایران به ترکیه موضوعاتی است که با امضای این سند، سرعت خواهند گرفت و عملیاتی خواهند شد.

رسولی تأکید کرد: انتظار می رود که کریدور فرا ملی موسوم به خط آهن استانبول - تهران - اسلام آباد با اتصال راه آهن بین چین و ترکیه به پروژه راه جدید چین متصل شود.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1394

به "امضای 3 سند مشترک ایران و ترکیه برای افزایش همکاری های ریلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضای 3 سند مشترک ایران و ترکیه برای افزایش همکاری های ریلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید