ایراندوست: در اردوی بعد تمام اعضای تیم ملی بانوان واکسن می زنند، بدن بچه ها خیلی افت کرده است

به گزارش ناق، سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان گفت: متأسفانه بچه ها به دلایل مختلف به شدت به لحاظ بدنی افت کرده اند.

ایراندوست: در اردوی بعد تمام اعضای تیم ملی بانوان واکسن می زنند، بدن بچه ها خیلی افت کرده است

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، مریم ایراندوست درباره برگزاری نخستین اردوی تیم ملی بانوان گفت: خدا را شکر اردوی اول به لحاظ امکانات عالی بود. بچه ها واقعاً در این مدت که اردویی نبوده، شرایط سختی را پشت سر گذاشتند. لیگ هم از اسفندماه برگزار نشده و بچه ها تمرین نداشتند.

وی اضافه کرد: بازیکنان هم به لحاظ کرونا و هم فضای بسته شهرها، فضای مناسبی برای تمرین نداشتند. از لحاظ علمی بازیکنی که فقط دو هفته تمرین نداشته باشد، سطحش خیلی کاهش پیدا می کند. متأسفانه در این اردو نتوانستیم برنامه های خودمان را پیاده کنیم و بدن بچه ها خیلی افت کرده بود، ولی از لحاظ امکاناتی که باید فدراسیون فراهم می کرد، این اردو در شأن نام تیم ملی ایران بود.

سرمربی تیم فوتبال بانوان در مورد ارزیابی فنی اش از شرایط بازیکنان، گفت: بدن بازیکنان به گونه ای افت کرد که نمی توانستند تمرینات را در حدی که ما انتظار داشتیم پشت سر بگذارند. انتظار ما خیلی بیشتر بود. فکر می کنم با برنامه ای که به آنها می دهیم در اردوی دوم انتظار ما را برآورده کنند، چون بچه های خیلی خوبی داریم و اگر بدن ها آماده شود، حرف هایی برای گفتن خواهیم داشت.

ایراندوست در مورد اینکه آیا در اردوی دوم نیز همین نفرات تمرین خواهند شد؟ گفت: 60 بازیکن را باشگاه ها گفته بودند که ما 30 نفر را به اردو آوردیم، اما از لحاظ بدنی این نفرات شرایط خوبی نداشتند. درست است در بازی های تدارکاتی نباید به نتیجه فکر کرد، ولی نمی توانیم با این 30 نفر به بلاروس برویم و هیچ تمرینی نداشته باشیم تا اعزام شویم. این غیر منطقی است. از این بچه ها هم تعدادی دعوت خواهند شد. متأسفانه لیگ هم با اردوی ما تداخل دارد. چند بازیکن هم که تجربه ملی دارند، در اردوهای بعد اضافه خواهند شد و امیدواریم در اردوی دوم 22 نفر نهایی را انتخاب کنیم.

وی در مورد تیمداری سرمربی تیم جوانان و نوجوانان در لیگ یک بیان کرد: روز اول هم گفتم بیایید انرژی مان را روی آینده بگذاریم. قبلاً اتفاقاتی افتاده که زیبنده فوتبال ما نبود. الان هم سازمان لیگ مقصر نیست و این تاریخ ها قبلا معین شده بود اما اینکه بچه ها می فرایند، برای من هم جالب بود. اینکه آیا به خاطر پول بچه ها می فرایند یا به خاطر بازی. متأسفانه این اتفاق افتاده و ما نمی توانیم کاری کنیم ولی امیدوارم از این به بعد مسئولان شرایط ایده آلی را فراهم کنند. همان سالی هم که مجبور شدیم ملوان را از دسته پایین تر به لیگ برتر بیاوریم، سازمان لیگ به ما گفت هیچ بازیکن جدیدی نمی توانید اضافه کنید و باید با بازیکنان قبلی بازی کنید. به همین دلیل مجبور شدم بازی کنم و با 12 نفر قهرمان شدیم. کاش همان قانون ادامه پیدا می کرد. شاید استان ها فشار آوردند. فکر می کنم خانم ناظمی باید به این جواب بدهند.

سرمربی تیم فوتبال بانوان با اشاره به غیبت بازیکنان در اردوی تیم ملی گفت: متأسفانه هم ما ضرر می کنیم و هم بازیکنان. هفت بازیکنی که ما دعوت کردیم به اردو نیامدند و هر کدام هم دلیل خودشان را دارند، مسائل اردوهای سال های گذشته و آسیب دیدگی هایی که داشتند. به هر حال ما این بازیکنان را در اردو ندیدیم. متأسفانه در این اردو افسانه اقبال را هم از دست دادیم و یک ماه به استراحت رفت. الان از شاکله تیم ملی دو سال قبل، 60 درصد تغییر داریم. این تغییر نیاز به زمان و تمرینات زیادی دارد تا بتوانیم نتیجه بگیریم. جدا از نتیجه برای پیاده کردن تاکتیک و رساندن سطح سطح دختران مان به سطح اول آسیا هم کار سختی داریم.

وی ادامه داد: قنبری و علیزاده جزو هفت بازیکنی بودند که اعلام کردند به دلیل مصدومیت تا سرانجام شهریور نمی توانند در اردو باشند.

ایراندوست در مورد بحث واکسن کرونای اعضای تیم بانوان شرح داد: همان روزی که عزیزی خادم صبحت کرد، نامه اش زده شد و واکسن هم گرفته شده و ان شاءالله در اردوی دوم تمام اعضای تیم واکسن خواهند زد.

آیا از بازیکنانی که به اردو نیامدند در اردوهای بعد استفاده خواهید کرد؟ وی در واکنش به طرح این سوال گفت: قطعاً از این بازیکنان استفاده خواهیم کرد. می خواهیم از تمام پتانسیل فوتبال مان استفاده کنیم، ولی بازیکنی که می گوید مصدوم است و نمی تواند تا شش ماه در اردوها شرکت کند. فکر می کنم حق سایر بازیکنان است که در اردو باشند و خودشان را نشان دهند. در اردوی بعد فقط هفت روز زمان داریم که تیم مان را انتخاب کنیم و به یک تورنمنت خوب برویم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 خرداد 1400 بروزرسانی: 24 خرداد 1400 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1605

به "ایراندوست: در اردوی بعد تمام اعضای تیم ملی بانوان واکسن می زنند، بدن بچه ها خیلی افت کرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایراندوست: در اردوی بعد تمام اعضای تیم ملی بانوان واکسن می زنند، بدن بچه ها خیلی افت کرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید