بارش شدید برف و باران در 11 استان ، تداوم بارش تا سه شنبه آینده

به گزارش ناق، خبرنگاران: سازمان هواشناسی از بارش باران، برف و ورزش باد طی امروز تا سه شنبه آینده در 11 استان اطلاع داد و برای بعضی استان ها از جمله تهران و البرز هشدار سطح زرد صادر کرد.

بارش شدید برف و باران در 11 استان ، تداوم بارش تا سه شنبه آینده

به گزارش تسنیم، بر اساس تحلیل نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز در بعضی منطقه ها استان های گیلان، مازندران، کرمان و هرمزگان بارش پراکنده و وزش باد روی می دهد.

در بعضی منطقه ها استان های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، یزد، شرق و شمال فارس، بعضی منطقه ها اصفهان، چهارمحال و بختیاری، شرق لرستان، ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش باران و برف، گاهی رعدوبرق، وزش باد و در منطقه ها سردسیر و مرتفع بارش برف پیش بینی شده است. در ارتفاعات البرز مرکزی و استان های گیلان و مازندران بارش پراکنده انتظار می رود.

یکشنبه آینده در بعضی منطقه ها استان های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، یزد، شرق و شمال فارس بارش پیش بینی شده است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی دوشنبه هفته آینده در استان های واقع در شمال غرب، بعضی منطقه ها غرب کشور و به تدریج دامنه های غربی و مرکزی البرز بارش روی می دهد. روز سه شنبه در منطقه ها ذکر شده به شکل پراکنده و خفیف بارش پیش بینی شده است. خلیج فارس نیز طی 3 روز آینده، تنگه هرمز آدینه و شنبه و دریای خزر، منطقه ها ساحلی گیلان و غرب مازندران طی 2 روز آینده مواج و متلاطم است.

توصیف سامانه: پایداری جو وآلودگی هوا

زمان خاتمه: دوشنبه 1401/09/21

نوع مخاطره: سکون هوا و افزایش غلظت آلاینده های جوی

منطقه اثر: اراک، کرج و تهران

اثر مخاطره: افزایش غلظت آلاینده ها، افزایش شاخص های آلودگی هوا، کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم برای گروه های حساس و در صورت عدم مهار منابع آلاینده (ثابت و متحرک) در منطقه ها پرتردد ناسالم برای تمام گروه ها.

توصیه: مدیریت بهینه در مصرف سوخت های فسیلی، کنترل فعالیت های صنعتی آلاینده، کاهش تردد غیر ضروری و پرهیز از حرکات ورزشی در فضای باز، به ویژه سالمندان، بچه ها و افراد با سابقه بیماری های قلبی و تنفسی.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 19 آذر 1401 بروزرسانی: 19 آذر 1401 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 2129

به "بارش شدید برف و باران در 11 استان ، تداوم بارش تا سه شنبه آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش شدید برف و باران در 11 استان ، تداوم بارش تا سه شنبه آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید