بازنشسته شدن 200 واگن قطار تا دو ماه آینده، نوسازی و خرید جدید برای شب عید

به گزارش ناق، رئیس هیات مدیره شرکت حمل و نقل ریلی رجاء از خارج شدن 200 واگن قطار با سن بالای 45 سال تا دو ماه آینده از ریل و نوسازی و خرید جدید واگن برای شب عید اطلاع داد.

بازنشسته شدن 200 واگن قطار تا دو ماه آینده، نوسازی و خرید جدید برای شب عید

جهت دریافت خدمات بازسازی و نوسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش خبرنگاران، سید محمد راشدی - رئیس هیات مدیره شرکت حمل و نقل ریلی رجاء - با حضور در غرفه خبرنگاران در نمایشگاه مطبوعات اظهار کرد: اولویت اصلی نوسازی و بازسازی خطوط ریلی اولویت اصلی شرکت رجاء است، چون متوسط سن ریلی کشور 30 سال است و قرار بود در طول برنامه چهارم توسعه که میانگین سنی 27 سال داشت به 15 سال برسد، اما به دلیل بی توجهی های اجرا شده به 30 سال افزایش یافت؛ بنابراین اولویت ما در این شرکت نوسازی ناوگان ریلی است.

وی اضافه کرد: در این راستا ناوگان و واگن هایی که قابل بازسازی است طی برنامه سه ساله بازسازی می شوند و واگن هایی که بالغ بر 45 سال دارند و قابلیت بازسازی ندارد نیز طی دو ماه آینده از ریل خارج خواهد شد که بالغ بر 200 واگن می گردد. در کنار این نوسازی خرید واگن جدید را هم در دستور کار قرار دادیم که با واگن پارس و پلور سبز قرارداد بسته ایم.

وی گفت: با شرکت واگن پارس قرارداد 33 واگنی امضا کردیم و هفته گذشته بازسازی و نوسازی ناوگان ریلی از سوی این شرکت شروع شد. پیش از این نیز قرارداد 78 واگنی نیز با پلور سبز امضا کردیم که امیدواریم تا شب عید یک رام از آن که حدود 12 واگن می گردد آماده گردد.

راشدی اظهار کرد: این همه احتیاج بازسانی ناوگان ریلی نیست چرا که حداقل باید 500 واگن جدید طی پنج سال آینده خریداری گردد و اگر دولت از نظر تسهیلات به شرکت رجاء یاری کند می توانیم کلیه تولیدات این دو شرکت بزرگ واگن سازی را طی سه سال آینده خریداری کنیم و برای این مسئله به آن ها تضمین دهیم.

او همچنین با بیان اینکه انتقال دانش فنی برای ساخت حداقل 250 واگن با مشارکت شرکت های داخلی در دستور کار قرار گرفته و هر شرکت خارجی اعلام آمادگی کند از آن حمایت می کنیم، اظهار کرد: قطار گردشگری در دستور کار قرار گرفته که در این راستا برنامه خرید واگن های مخصوص گردشگری و VIP را نیز در دستور کار قرار داده ایم تا روزها گردشگران از نقاط گردشگری دیدن نمایند و شب ها بتوانند در آن استراحت نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 اسفند 1398 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 735

به "بازنشسته شدن 200 واگن قطار تا دو ماه آینده، نوسازی و خرید جدید برای شب عید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازنشسته شدن 200 واگن قطار تا دو ماه آینده، نوسازی و خرید جدید برای شب عید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید