برای نقشه ترور من 10 میلیون دلار هزینه شده بود

به گزارش ناق، به گزارش خبرنگاران به نقل از تاس، رئیس جمهور بلاروس از تخصیص مبلغ 10 میلیون دلار به پروژه شکست خورده ترور نافرجام خود از سوی مخالفین دولت این کشور اطلاع داد.

برای نقشه ترور من 10 میلیون دلار هزینه شده بود

بر اساس این گزارش، الکساندر لوکاشنکو طی گفتگویی با خبرگزاری بلتا اظهار داشت که افراد مسلحی که به محل اقامت ییلاقی وی یورش برده اند قرار بود برای ترور وی مبلغ ده میلیون دلار دریافت نموده و مقرر شده بود مبلغ یک میلیون دلار نیز به صورت جداگانه به تک تیراندازی که وظیفه اصلی ترور وی را بر عهده داشت پرداخت گردد.

لوکاشنکو گفت: ما از مدت ها قبل آنها را تحت نظر داشتیم. آیا فکر می کنید این عملیات (خنثی سازی نقشه ترور) در مسکو انجام شد؟ ما چشم از آنها بر نمی داشتیم. انتظار می رفت آنها به مینسک آمده و این عملیات (ترور) را انجام دهند.

وی همچنین با تاکید بر این موضوع که سازمان دهندگان کودتا در بلاروس قصد داشتند با استفاده از ارتش، مینسک را محاصره نمایند، اظهار داشت: شورشیان قصد داشتند از ارتش و با همراه کردن نیروهای OMON (پلیس ضد شورش) ، نیروهای انتظامی داخلی ، وزارت کشور و KGB برای محاصره مینسک استفاده نمایند.

لوکاشنکو با تاکید بر اینکه تمامی سازمان دهندگان نقشه ترور مسلح بودند، گفت: اگر کار به درگیری می کشید، وحشتناک ترین و فاجعه بارترین جنگ داخلی که هیچ کشوری نظیر آن را به خود ندیده، در انتظار ما بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1400 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1569

به "برای نقشه ترور من 10 میلیون دلار هزینه شده بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای نقشه ترور من 10 میلیون دلار هزینه شده بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید