برگزاری جشن عید قربان در مساجد شهر پکن

به گزارش ناق، مساجد شهر پکن امروز شاهد برگزاری نماز عید قربان و جشن به مناسبت این عید عظیم مسلمانان بود.

برگزاری جشن عید قربان در مساجد شهر پکن

به گزارش گروه بین الملل ناق به نقل از رادیو بین المللی چین، امروز برابر با روز عید قربان است. مساجد در شهر پکن که در روز گذشته به دنبال مهار موثر کرونا بازگشایی شده اند، به این مناسبت نماز عید قربان را برپا کردند.

ضمن این که در برپایی مراسم سال جاری، به سبب اقدامات پیشگیرانه و کنترل بیماری همه گیر، مراسم قربانی در مساجد مختلف لغو شده است. همه نمازگزاران باید برای حضور در مراسم قبلا ثبت نام نموده باشند. ثبت نام برای شرکت در هر نوع فعالیت مساجد نیز تنها به وسیله پایگاه اینترنتی هر مسجد و یا تماس تلفنی امکان پذیر است. همچنین، قبل از ورود به مسجد دمای بدن افراد اندازه گیری می گردد و همگی ضمن رعایت فاصله گذاری دست کم یک متر، باید ماسک پوشیده باشند!

انجمن اسلامی چین در نامه ای این عید را به همه مسلمانان تبریک گفت و اظهار داشت: شیوع کرونا در فعالیت های مالی و اجتماعی و زندگی مردم بسیار تاثیر گذاشته است. محافل مذهبی و مسلمانان کشور با رعایت اقدامات پیشگیرانه در کنترل اپیدمی این بیماری خدمات شایسته ای ارایه داده اند.

انجمن اسلامی همچنین اطلاع داد، به سبب شیوع کرونا، دولت عربستان سعودی اکنون تنها اجازه برگزاری مناسک حج به تعداد اندکی از مسلمانان ساکن در خود آن کشور را داده است، این انجمن نیز با توجه به حفاظت از امنیت و سلامت مردم، در حال حاضر کارهای آماده سازی اعزام مسلمانان به مکه را فعلا متوقف نموده و این تصمیم نیز مورد درک و حمایت گسترده مردم قرار گرفته است.

انجمن اسلامی در انتها نامه خود همچنین همه مسلمانان کشور را به همبستگی و همیاری در مقابله با کرونا، توسعه دین اسلام و میهن پرستی دعوت کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1100

به "برگزاری جشن عید قربان در مساجد شهر پکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری جشن عید قربان در مساجد شهر پکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید