سلامتی و پزشکی

روش های درمان سوختگی و مواجهه با مصدومان چهارشنبه سوری

شب حادثه با سوختگی مصدومان چهارشنبه سوری چه کنیم؟ چه وقت باید به بیمارستان مراجعه کرد؟ از کجا بفهمیم سوختگی عمیق است؟ راه حل های درمان فوری سوختگی کدامند؟ باور های نادرست برای درمان سوختگی را بشناسید

11 مرداد 1398

افرادی که شهامت این را داشتند که زندگیشان را تغییر دهند

خبرنگاران: طبیعت انسان این است که می تواند به هرچیزی عادت کند و در عین حال از تغییر بترسد. افرادی که در این مطلب می بینید فهمیده اند که تغییرات به خودی خود ایجاد نمی شوند و قدرت ترک کردن شغلی که از آن متنفر بودند را پیدا کردند یا بعد از سال ها کاری که دوست...

10 مرداد 1398

مسائل بستان آبادی ها از زباله و فاضلاب

سید مرتضی احمدپور - تبریز - خبرنگار:در روزهایی که منتهی به گرم ترین روزهای سال است، از هر طرف که وارد بستان آباد شوید، بوهای آزاردهنده ای حس خوبی را که عطر فطیرهای کم نظیر این شهر در شما ایجاد می نماید، از بین می برد.

6 مرداد 1398

پرویز مشرف فلج شد

وکیل پرویز مشرف حاکم نظامی و رئیس جمهور اسبق پاکستان گفت: تشدید بیماری موکل وی سبب شده نتواند دست و پایش را تکان دهد یا حرف بزند.

25 تیر 1398

دوباره به دنیای شعر برگشته ام

بهزاد زرین پور با بیان دلیل سکوت شعری اش در این سال ها گفت دوباره به دنیای شعر برگشته است.

19 تیر 1398

کنترل روبات های صنعتی با تلفن همراه

یک شرکت چینی سیستمی ابداع نموده که به اپراتور روبات های صنعتی اجازه می دهد از طریق عینک واقعیت افزوده و تلفن همراه از راه دور روبات ها را کنترل نمایند.

12 تیر 1398

دیدار بازپرس ارمنی با گروگان آذربایجانی

بازپرس ارمنی گفت که گروگان آذربایجانی میتواند با یک نامه، تماس تلفنی، تماس ویدئویی با خانواده خود ارتباط بر قرار کند یا ملاقاتی در مرز ارمنستان با خانواده خود داشته باشد.

7 تیر 1398

یک بازی فکری متفاوت

اگر بخواهید بهترین بازی فکری را پیدا کنید کمی کارتان سخت شود. برای همین در اینجا ما بعد از گشتن بین چندین بازی فکری متفاوت می توانیم به شما بازی Find The Differences: Detective را معرفی کنیم.

2 تیر 1398

سومین همایش جامعه علمی ایرانیان مقیم چین برگزار گردید

سومین همایش جامعه علمی ایرانیان مقیم چین با عنوان دستاوردهای علمی ایرانیان مقیم چین و سهم آنان در فراوری دانش روز دوشنبه با همت مجمع دانشجویان ایرانی مقیم این کشور در شانگهای برگزار گردید.

29 خرداد 1398

برخورد دو سرویس کارگران در ساوه 11 مصدوم برجای گذاشت

برخورد دو دستگاه مینی بوس سرویس کارگران دو شرکت صنعتی در شهرک صنعتی کاوه در شهرستان ساوه مصدومیت 11 نفر را در پی داشت.

11 خرداد 1398

پودر، قرص، ژل؛ تفاوت شوینده های ماشین ظرفشویی با یکدیگر چیست؟

زمانی که برای خرید شوینده مناسب برای ماشین ظرف شویی به فروشگاه می روید، با تنوعی از محصولات روبرو می شوید که قطعاً اگر اطلاعی از تفاوت و ویژگی های آنها نداشته باشید، انتخاب برایتان سخت می گردد. باید بدانید که شوینده های ماشین ظرف شویی در سه نوع مختلف...

7 خرداد 1398

سبزیجات پهن برگ از بیماری کبدچرب پیشگیری می کنند

به گزارش خبرنگاران، بیماری کبدچرب بیماری شایع کبدی است و مهم ترین علت آن، اضافه وزن و مصرف زیاد الکل است.

20 اردیبهشت 1398

در 8 ماهه نخست سال جاری؛ افزایش 4 درصدی مراجعه کنندگان به مرکز فوریت های جراحی شهید رجایی شیراز

رئیس بیمارستان شهید رجایی شیراز گفت: آمار مراجعه به این بیمارستان در هشت ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه 3تا 4 درصد افزایش یافته است.

19 اردیبهشت 1398

از علائم و نشانه ها تا انواع دیابت

نایب رئیس کمیته ملی بیماری های غیر واگیر با اشاره به میزان شیوع و عوامل خطر مرتبط با دیابت در ایران و دنیا گفت: غربالگری و تشخیص به هنگام این بیماری عاملی مهم است.

8 اردیبهشت 1398

تغییرات آب وهوایی و بازگشت برخی بیماری ها

نتایج مطالعات نشان می دهد که افزایش دی اکسیدکربن در اتمسفر ممکن است باعث بازگشت بیماری های مرتبط با پشه گردد که در گذشته ریشه کن شده است.

11 فروردین 1398

مهدوی کیا: چنان روی میز کوبیدم که هنوز دستم درد می نماید

به قدری استرس و هیجان داشتم که باور نمی کنید. آنقدر روی میز کوبیدم که هنوز دستم درد می نماید. واقعا نمی توانم میزان خوشحالی ام از صعود پرسپولیس را بیان کنم.

13 اسفند 1397

تندیس ابن سینا در دانشگاه های معتبر دنیا نصب می گردد

در راستای معرفی شیخ الرئیس توسط بنیاد بوعلی سینا، تندیس اهدایی ابن سینا توسط بنیاد بوعلی سینا، در دانشگاه ها و مراکز فرهنگی کشورهای دیگر نصب می گردد.

12 اسفند 1397

شناسایی 36هزار مبتلا به ایدز در کشور، پیش بینی آلودگی 63 هزار تن به این ویروس

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت در واکنش به برخی اخبار درباره آمار مبتلایان به عفونت ایدز در ایران، گفت: تعداد افراد آلوده شناسایی شده به ویروس ایدز (مبتلا به عفونت ایدز) در کشور حدود 36 هزار نفر است که در خبر مورد اشاره به اشتباه 43 هزار...

29 بهمن 1397

زنان بیشتر در معرض سکته مغزی، پارکینسون و زوال عقل هستند

یک مطالعه به سرپرستی کامران اکرام روی بیش از 12 هزار نفر طی 26 سال نشان داد که زنان در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به سکته مغزی، دمانس یا پارکینسون در طول عمر خود هستند.

19 بهمن 1397

پاسخ 2مسئول درباره آزمون دختر وزیر بهداشت، ژن خوبی که دردسرساز شد

به گزارش خبرنگاران، شصت و پنجمین دوره آزمون دانشنامه تخصصی با حضور 3 هزار و 902 داوطلب صبح 15 شهریور در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار گردید. پس از اعلام نتیجه کتبی، داوطلبان واجد شرایط در آزمون شفاهی نیز شرکت کردند.

30 دی 1397
تعداد: (24)