خالق مرموز بیت کوین، تبدیل به ربات شد!

به گزارش ناق، زومیت نوشت: دو متخصص هوش مصنوعی چت بات جدیدی بر پایه شخصیت ساتوشی ناکاموتو ساخته اند که به سؤالاتی درباره بیت کوین پاسخ می دهد.

خالق مرموز بیت کوین، تبدیل به ربات شد!

ساتوشی ناکاموتو در 12 سال اخیر به شخصیتی ناشناس تبدیل شده است، اما دو نفر از فعالان حوزه هوش مصنوعی در تلاشند ازطریق چت باتی هیجان انگیز، او را احیا نمایند. این چت بات که Talk2Satoshi نام دارد، سؤالاتی را درباره بیت کوین و اقتصاد پاسخ می دهد.

Talk2Satoshi اساسا نسخه ای از ChatGPT است که با داده های بسیار محدودی نظیر ایمیل ها و پست های ناکاموتو در انجمن های آنلاین تعلیم داده شده است. این چت بات از منابع دیگری نظیر کتاب The Bitcoin Standard و کتاب The Price of Tomorrow و کتاب The Great Reset استفاده می نماید.

چت بات موردبحث به طور معمول در پاسخ هایش از آینده نامعلوم ارزهای فیات می گوید و نسبت به بیت کوین خوش بینی نشان می دهد. البته بسته به نوع سؤالی که مطرح می کنید، Talk2Satoshi ممکن است پاسخی متناقض ارائه دهد.

برای نمونه وقتی سؤال آینده بیت کوین چگونه است؟ به دو شیوه مختلف از Talk2Satoshi پرسیده شد، این چت بات یک بار گفت بیت کوین آینده امیدوارنماینده ای دارد و بار دیگر آینده این رمزارز را نامطمئن خطاب کرد.

بر اساس گزارش کوین تلگراف، چت بات Talk2Satoshi بر پایه جدیدترین تحولات حوزه بیت کوین نظیر پروتکل Ordinals یا توکن های BRC-20 تعلیم داده نشده است و وقتی درباره این موضوعات سؤال بپرسید، Talk2Satoshi می گوید که دیدگاه خاصی ندارد.

خالق Talk2Satoshi می گوید هدف اصلی اش اثبات این موضوع است که ابزارهای هوش مصنوعی می توانند در حوزه آموزش نیز به کار بیایند. این چت بات درباره نحوه کارکرد بیت کوین و استخراج این رمزارز توضیحات قابل قبولی ارائه می دهد.

ساتوشی ناکاموتو هویت نامعلومی دارد و Talk2Satoshi نیز میخواهد همین رویه را ادامه دهد. وقتی از Talk2Satoshi درباره نام واقعی اش سؤال کنید با چنین پاسخی روبرو می شوید: نام واقعی من مهم نیست. موضوع مهم، غیرمتمرکزسازی قدرتی است که بیت کوین آن را نمایندگی می نماید. بعلاوه پتانسیل بیت کوین برای متحول سازی سیستم های مالی اهمیت دارد.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 15 خرداد 1402 بروزرسانی: 15 خرداد 1402 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 2208

به "خالق مرموز بیت کوین، تبدیل به ربات شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خالق مرموز بیت کوین، تبدیل به ربات شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید