خبرنگاران اعلام آمادگی پاریس برای حمایت از ایرفرانس برای عبور از رکود کرونا

به گزارش ناق، تهران- خبرنگاران- وزیر اقتصادی فرانسه روز چهارشنبه گفت: دولت پاریس آماده ارائه پشتیبانی گسترده به خطوط هوایی ایرفرانس و کی ال ام است.

خبرنگاران اعلام آمادگی پاریس برای حمایت از ایرفرانس برای عبور از رکود کرونا

برونو لومر در مصاحبه با شبکه دو تلویزیون فرانسه گفت: دولت آماده است تا با پشتیبانی گسترده به شرکت هوایی فرانسوی و هلندی ایرفرانس و کی ال به آنان برای عبور از رکود یاری کند.

وی اضافه نمود که سایر شرکت های بزرگ مانند مهندسی هواپیمایی هوانوردی ایرباس نیز به یاری احتیاج دارند.

وزیر اقتصادی فرانسه در ادامه گفت: شرکت هوایی ایرفرانس میلیاردها یورو در ماه از دست می دهد و این شرکت احتیاجمند پشتیبانی گسترده دولت است.

به گفته لومر، شرکت هوایی ایر فرانس این پشتیبانی را از دولت دریافت می نماید و ما می خواهیم به هر قیمتی این قهرمان صنعتی فرانسه را حفظ کنیم.

به دنبال شیوع ویروس کرونا در کشورهای اتحادیه اروپا و تاثیر بزرگ آن بر صنعت گردشگری و هوانوردی، گروه هواپیمایی لوفت هانزا آلمان درچارچوب برنامه مقابله با پیامدهای منفی ویروس کرونا (کووید 19) بر فعالیت هایش، مجبور شد شرکت وابسته به آن وینگ ژرمن را تعطیل کند و با کاهش ناوگان هوایی خود از شر هواپیماها خلاص گردد.

کاهش تقاضای پرواز همراه مقید بودن بیشتر کشورهای دنیا به کاهش حمل و نقل و بستن مرزها در چارچوب کوشش ها برای نابود کردن ویروس کرونا، بحران بی سابقه ای را به شرکت های هواپیمایی در دنیا از جمله لوفت هانزا تحمیل نموده است.

بیشتر کشورهای دنیا برای ریشه کن کردن این بیماری همه گیر حمل و نقل را محدود کردند و این مساله بحران بی سابقه ای برای ایرلاین های بزرگ مانند لوفت هانزا ایجاد کرد.

اتحادیه حمل ونقل هوایی بین المللی اعلام نموده است که برای نجات شرکت های هواپیمایی در دنیا به حدود 200 میلیارد دلار اعتبار احتیاج است.

لوفت هانزا هفته گذشته اعلام نمود که 87 هزار نفر یعنی بیش از 60 درصد نیروی کارش درچارجوب ساعات کمتر که مورد حمایت دولت آلمان است، فعالیت خواهند کرد.

پرواز حدود 700 هواپیمای شرکت لوفت هانزا بعداز شیوع ویروس کرونا متوقف شده و تنها 5 درصد از توان آن فعال است.

منبع: ایرنا
انتشار: 11 خرداد 1399 بروزرسانی: 11 خرداد 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 903

به "خبرنگاران اعلام آمادگی پاریس برای حمایت از ایرفرانس برای عبور از رکود کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اعلام آمادگی پاریس برای حمایت از ایرفرانس برای عبور از رکود کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید