خبرنگاران بانک اطلاعاتی روابط عمومی های لرستان رونمایی می گردد

به گزارش ناق، خرم آباد - خبرنگاران - مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان گفت: بانک اطلاعاتی روابط عمومی های لرستان همزمان با هفته روابط عمومی ها رونمایی می گردد.

خبرنگاران بانک اطلاعاتی روابط عمومی های لرستان رونمایی می گردد

فاطمه ایرانی روز آدینه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن 27 اردیبهشت سالروز ملی ارتباطات و روابط عمومی گفت: اولین روابط عمومی در ایران در سال 1327 از طرف شرکت نفت در ایران تشکیل شده است اما به جرات می توان گفت روابط عمومی در تاریخ ایران قدمتی چهارهزار ساله دارد.

وی گفت: زمانی که امپراطوری ها برای برگزاری مراسم خود، از تشریفات و دیسیپلین خاصی تبعیت می کردند، برای جشن ها، آیین ها و یا مراسم تدفین بزرگان، صدها نفر دعوت می شدند و حتی چیدمان و قرارگرفتن افراد در صندلی و مقر خاص برنامه ریزی میشد.

وی اضافه کرد: دعوت از فرمانروایان، اطلاع رسانی به مردم، دعوت از کاتبان و تاریخ نویسان همه و همه حاکی از وجود اشخاصی است که وظایفشان اطلاع رسانی، تبلیغات و تشریفات بوده است.

ایرانی بیان نمود: حتی می توان پا را از تاریخ چهار هزار ساله فرا تر گذاشت و گفت روابط عمومی از همان ابتدای خلقت بشریت با انسان همراه بوده است.

وی اضافه کرد: آدمی موجودی ذاتا خردمند است احتیاج کودک به ارتباط با مادر برای بقا که با گریه و خنده شروع میشود دلیل بر وجود و همچنین ضرورت برقراری ارتباط است.

وی ادامه داد: برنامه های روز ملی ارتباطات و روابط عمومی سال جاری توسط برگزار نمایندگان به عنوان هفته روابط عمومی و با شعار روابط عمومی هوشمند، انسان سالم ، جامعه سالم اعلام شد که از 27 اردیبهشت شروع و تا دوم خرداد ادامه دارد.

ایرانی گفت: متاسفانه شرایط کرونایی اجازه تقدیر و تشکر از قشر زحمتکش روابط عمومی ها را آنگونه که سزاوار است نداد اما با این وجود، برنامه های مدون و متقنی در نظر گرفته شده است.

مدیرکل روابط عمومی استانداری لرستان اضافه کرد: برای اولین بار در استان از روزها گذشته طی مکاتبه ای با دستگاه اجرایی، مشخصات مسئولین روابط عمومی های استان هر کدام در صفحه ای جداگانه طراحی شده است.

ایرانی اضافه کرد: این مشخصات در هفته روابط عمومی در صفحه اصلی سایت استانداری لرستان بارگذاری خواهد شد که زین پس ارباب رجوع ها بتوانند به راحتی با دستگاه مربوطه به وسیله روابط عمومی آن دستگاه یا سازمان ارتباط برقرار نمایند.

ایرانی گفت: نامگذاری روز های هفته از دیگر اقدامات خواهد بود که روابط عمومی وعلم، روابط عمومی و فضای مجازی، روابط عمومی و سواد رسانه ای، روابط عمومی و مسئولیت اجتماعی، روابط عمومی و مدیریت بحران، روابط عمومی و سلامت، روابط عمومی و جهش فراوری نامگذاری شده است.

وی اضافه کرد: طی مکاتبه و جلساتی با صدا و سیمای استان مقرر گشت در هر یک از روزهای هفته طبق شعار آن روز با چند تن از مدیران در استان مصاحبه و گفت و گو هایی صورت پذیرد که گزارشی کوتاه و اجمالی از وظایف خود و نحوه اطلاع رسانی آن، شیوه ارتباط با ارباب رجوع را ارایه خواهند داد.

ایرانی اظهار کرد: این فرایند سبب خواهد شد که علاوه بر سهیم بودن مدیران تمام دستگاه ها، سازمان ها و نهادهای استان از روز روابط عمومی، اطلاع رسانی از عملکرد دستگاه خود داشته باشند.

وی ادامه داد: از دیگر اقدامات در راستای تجلیل از قشر روابط عمومی ، مکاتبه استاندار محترم با ادارات و به منظور تقدیر و تشکر ویژه از زحمات و مساعی روابط عمومی مربوطه به بهترین وجه ممکن بوده است.

وی گفت: تهیه لوح تقدیر با امضای معاون محترم سیاسی-امنیتی و اجتماعی استان از دیگر اقدامات برای همکاران روابط عمومی های استان خواهد بود.

وی غبار روبی گلزار شهدا با حضور شورای هماهنگی روابط عمومی های استان، برگزاری جلسه با اعضای شواری اداری استان و روابط عمومی ها با موضوع اهمیت صندلی روابط عمومی ها به صورت ویدئو کنفرانس را از دیگر اقدامات هفته روابط عمومی ها مطرح نمود.

ایرانی گفت: هنر روابط عمومی، استفاده از بهترین امکانات در شرایط عادی نیست بلکه بهره گیری از حداقل شرایط به بهترین نحو ممکن است.

منبع: ایرنا
انتشار: 22 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 988

به "خبرنگاران بانک اطلاعاتی روابط عمومی های لرستان رونمایی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بانک اطلاعاتی روابط عمومی های لرستان رونمایی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید