خرید آپارتمان با وام و پول رهن در جنوب تهران

به گزارش ناق، آنالیز ها نشان می دهد با 60 درصد نقدینگی به همراه وام 480 میلیون تومانی اوراق و پول پیش اجاره آن واحد، می توان در مناطقی از تهران صاحب خانه شد.

خرید آپارتمان با وام و پول رهن در جنوب تهران

به گزارش ایسنا، منطقه ها 9 تا 20 در واقع نیمه جنوبی شهر تهران را تشکیل می دهند که 42 درصد معاملات مسکن در این منطقه ها انجام می گردد. این در حالی است که منطقه ها مذکور به لحاظ تعداد 54 درصد منطقه ها شهر تهران را تشکیل می دهند.

اگرچه نوسانات قیمتی که از دوره های گذشته در بازار مسکن شکل گرفته روی توان خانوار ها تاثیر گذاشته است، اما هم اکنون می توان با شرایطی در جنوب مرکز صاحب مسکن شد. اگر کسی حدود 60 درصد نقدینگی لازم برای خرید آپارتمان در جنوب تهران را داشته باشد می تواند با استفاده از وام 480 میلیون تومانی اوراق و پول پیش اجاره آن واحد، صاحب خانه گردد.

به طور مثال در صورتی که قیمت یک آپارتمان دو میلیارد تومان باشد می توان با 1.2 میلیارد تومان نقدینگی به همراه 320 میلیون تومان نرخ رهن و 480 میلیون تومان وام اوراق، پول خانه مدنظر را فراهم کرد. البته زوجین برای خرید وام اوراق باید حدود 95 میلیون تومان هزینه نمایند.

با توجه به تراکم جمعیتی در جنوب تهران و ماهیت مصرفی بودن بازار مسکن در این منطقه ها، پایین بودن سهم معاملات در نیمه جنوبی تهران نسبت به شمال شهر، گزاره غلبه رویکرد سرمایه گذاری بر رویکرد مصرفی در بازار مسکن شمال مرکز تایید می گردد.

بر اساس بعضی برآورد ها به وسیله فعالان بازار مسکن حدود 80 درصد معاملات از نوع سفته بازی و سرمایه گذاری است که اغلب در شمال تهران انجام می گردد؛ به طوری که 38 درصد معاملات در چهار منطقه واقع در نیمه شمالی شهر تهران صورت می گیرد. از بین پنج منطقه مرکز که حدود نیمی از معاملات را به خود اختصاص می دهند تنها یک منطقه (منطقه 10) در جنوب تهران قرار گرفته است.

زوج های تهرانی می توانند تا سقف 480 میلیون تومان شامل 200 میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن برای هر نفر و 80 میلیون تومان وام جعاله دریافت نمایند؛ بنابراین زوجین باید 800 برگه تسهیلات مسکن خریداری نمایند که طبق نرخ های اوایل سال جاری هزینه آن 78 میلیون و 720 هزار تومان می گردد که همراه با هزینه 15 میلیون و 744 هزار تومانی وام جعاله که برای آن باید 160 ورق تسهیلات مسکن خریداری نمایند، در مجموع باید 94 میلیون و 464هزار تومان پرداخت نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 23 فروردین 1402 بروزرسانی: 23 فروردین 1402 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 2186

به "خرید آپارتمان با وام و پول رهن در جنوب تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید آپارتمان با وام و پول رهن در جنوب تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید