دومین چالش نوآوری تهران هوشمند برگزار گردید

به گزارش خبرنگاران به نقل از سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، در این مراسم که با امضای تفاهمنامه همکاری میان دانشگاه علم و صنعت ایران و شهرداری تهران همراه بود از برگزیدگان دومین چالش نوآوری تهران هوشمند (هکاتون) تقدیر شد.

دومین چالش نوآوری تهران هوشمند برگزار گردید

محمد فرجود مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران در این مراسم با اشاره به سیاست های شهرداری تهران در تعامل با زیست بوم نوآوری کشور و خودداری از تصدی گری گفت: شهرداری باید زمینه ساز توسعه سریع نوآوری در شهر باشد.

وی اضافه نمود: ایجاد محل استقرار برای کسب و کارهای نوآور به صورت هدفمند و با یک سیستم واحد و پشتیبانی یکسان، ارائه داده ها در قالب API و ایجاد درگاه سرویس دهی داده ای و ارائه نیازهای شهری و باز کردن بازار شهر و شهرداری به روی کسب و کارهای نوین از جمله اقدمات شهرداری تهران است که به تازگی اجرا شده است.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران گفت: در راستای دستورالعمل های مختلف موجود با رویکرد کسب و کارهای نوین، به زودی لایحه حمایت از نوآوری های شهری تصویب خواهد شد تا در قالب آن چارچوب های تعاملات شهرداری با زیست بوم نوآوری تعیین گردد. این مسئله نه تنها برای رونق کسب و کارهای نوآور مفید است، بلکه موجب حرکت شهرداری به سمت تحول درونی خواهد شد.

تورج محمدی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علم و صنعت نیز در این رویداد، دانشگاه علم و صنعت را قطب علمی و توسعه ای مهمی در شرق تهران دانست و با تاکید بر گسترش روابط در حوزه هوشمندسازی شهری با سازمان فاوای شهرداری تهران گفت: یکی از اهداف دانشگاه علم و صنعت، توسعه نوآوری ها بیرون از این مرکز است.

محمدی گفت: ما سابقه ای طولانی در فعالیت های حوزه هوشمندسازی داریم اما امیدواریم با امضای این تفاهمنامه، فعالیت های خود را در زمینه نوآوری های شهری گسترش دهیم.

در این مراسم، تفاهمنامه همکاری های مشترک میان دو مجموعه به امضای مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران و نماینده دانشگاه علم و صنعت رسید.

در چالش نوآوری تهران هوشمند 18 تیم نوآور به رقابت پرداخته بودند که 3 تیم استارت آپی به مقام های اول تا سوم رسیدند و تجلیل شدند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 21 مهر 1398 شناسه مطلب: 334

به "دومین چالش نوآوری تهران هوشمند برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین چالش نوآوری تهران هوشمند برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید