برطرف بوی بد ظروف پلاستیکی با 6 مواد خانگی و کم هزینه

به گزارش ناق، اگر ظرف پلاستیکی نو خرید ای یا ظروف قدیمی شما بوی مواد غذایی را به خود جذب نموده،؛ برای از بین بردن آن با ما همراه باشید.

برطرف بوی بد ظروف پلاستیکی با 6 مواد خانگی و کم هزینه

یکی از مشکلاتی که بسیاری از ما با آن روبرو هستیم، نگهداری ظروف پلاستیکی است؛ چرا که شاهد آن هستیم این گونه ظروف بعد از مدتی رنگ گرفته و یا به مرور زمان بوی مواد غذایی را به خود جذب می نمایند که بسیار نامطبوع است؛ به همین منظور در این مطلب از خبرنگارانمگ قصد داریم راه های از بین بردن بوی بد ظروف پلاستیکی را به شما آموزش دهیم با ما همراه باشید.

چگونه بوی بد ظروف را از بین ببریم؟

یکی از معایب ظروف پلاستیکی این است که برخلاف ظروف شیشه ای بوی بد مواد غذایی را به خود جذب می نماید؛ در صورتی که این بوها قوی باشند، به سادگی و با شستن از بین نمی روند؛ اما جای نگرانی نیست با استفاده از چند ترکیب خانگی، به راحتی می توانید بوی بد ظروف پلاستیکی را از بین ببرید. بعضی از این مواد عبارتند از:

استفاده از جوش شیرین برای از بین بردن بوی بد ظروف پلاستیکی

استفاده از جوش شیرین یک روش مؤثر برای از بین بردن بوی بد ظروف پلاستیکی است؛ برای انجام این کار، می توانید مقداری جوش شیرین را در داخل ظرف پلاستیکی مورد نظر ریخته و آن را با آب ترکیب کنید. سپس اجازه دهید این محلول به مدت چند ساعت درون ظرف باقی بماند؛ با این روش بوی بد ظرف به طور کامل از بین خواهد رفت. در نهایت به این نکته توجه داشته باشید که ظرف را به خوبی آبکشی نموده تا ردی از جوش شیرین باقی نماند.

برطرف بوی بد ظروف پلاستیکی با لیمو

روش موثر دیگر برای از بین بردن بوی بد کلمن آب یا ظروف پلاستیکی، استفاده از لیمو است؛ برای به دست آمدن نتیجه بهتر سعی کنید از خود لیمو بهره ببرید در غیر این صورت می توانید از آب لیمو بهره ببرید؛ لیمو دارای خواص ضد عفونی نماینده و اسیدی است که می تواند بوهای نامطبوع را از بین ببرد.

برای استفاده از این روش می توانید چند عدد لیمو را به صورت حلقه ای برش داده و و آن را به تمام سطح ظرف بمالید؛ چند دقیقه اجازه دهید تا لیمو برای چند ساعت روی ظرف باقی بماند و در نهایت آبکشی کنید.

ذغال راهی برای برطرف بوی ظروف پلاستیکی

اگر در پی راهی برای از بین بردن بوی پلاستیک نو هستید، استفاده از ذغال می تواند ایده بسیار خوب و کاربردی باشد. هنگام استفاده از این روش به این نکته توجه داشته باشید که از ذغال چوب طبیعی ساخته شده باشد. در این روش کافی است شما یک تکه ذغال را درون ظرف قرار داده و درب آن را بگذارید؛ اجازه دهید ذغال به مدت یک شبانه روز در ظرف بماند؛ سپس آن را برداشته و ظرف را به خوبی شستشو دهید.

استفاده از رب گوجه برای از بین بردن بوی بد ظروف پلاستیکی

رب گوجه به علت خاصیت ضدباکتری برای برطرف بوی بد پلاستیک می تواند مفید باشد؛ اما گفتنی است که این روش مقطعی است و ممکن است بعد از استفاده مجدد از ظرف، مجدد بو بگیرد. برای استفاده از این روش ابتدا مقداری رب گوجه را با آب مخلوط کنید تا مواد آبکی به دست آید؛ سپس مواد به دست آمده را درون ظرف مورد نظر ریخته، توجه داشته باشید که ری گوجه باید به طور کامل ظرف را پوشش دهد. در نهایت بعد از گذشت چند ساعت مواد را خالی نموده و ظرف را به خوبی شستشو دهید.

استفاده از روزنامه برای برطرف بوی ظروف پلاستیکی

شاید کمی به نظرتان جالب بیاید اما با استفاده از روزنامه می توانید بوی بد ظروف پلاستیکی را به راحتی از بین ببرید. برای استفاده از این روش در ابتدا ضروری است که ظرف را به خوبی با مایع بشویید؛ بعد از خشک کردن ظرف، مقداری روزنامه را خرد نموده و درون ظرف بریزید؛ سپس درب ظرف را بسته و آن را دو تا سه روز نگه دارید. هنگامی که ظرف را باز کنید، بوییی وجود ندارد؛ چرا که کربن موجود در روزنامه بوی بد را به خود جذب می نماید.

استفاده از قهوه برای برطرف بوی بد ظروف پلاستیکی

استفاده از قهوه به عنوان روشی برای برطرف بوی بد ظروف پلاستیکی یکی دیگر از راه های خانگی و موقت است که ممکن است تا حدودی بوی بد ظروف را از بین ببرد. برای استفاده از این روش باید ظرف هیچ رطوبتی نداشته باشد و برای اینکه بوی قهوه حفظ گردد حتما باید از درپوش برای ظرف بهره ببرید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 15 مرداد 1402 بروزرسانی: 15 مرداد 1402 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 2233

به "برطرف بوی بد ظروف پلاستیکی با 6 مواد خانگی و کم هزینه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برطرف بوی بد ظروف پلاستیکی با 6 مواد خانگی و کم هزینه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید