رکود در بازار خودرو ، کاهش قیمت همه خودروها

به گزارش ناق، به گزارش خبرنگاران، آنالیز فرایند قیمت ها در بازار امروز (چهارشنبه/ 31 شهریور ماه) نشان می دهد که نسبت به هفته های اخیر که فرایند قیمت ها در بازار، صعودی طی می شد، پس از اعلام موافقت مجلس شورای اسلامی برای آزادسازی واردات خودرو و همانطور که پیش بینی می گردد قیمت ها با آزادسازی واردات کاهش قابل توجهی خواهد داشت؛ با اعلام خبر برطرف ممنوعیت واردات و از سرگیری مجدد واردات خودرو، قیمت خودروها را در بازار تحت تاثیر قرار داده است و منجر به کاهش قیمت ها شده است.

رکود در بازار خودرو ، کاهش قیمت همه خودروها

البته این کاهش قیمت ها به سبب افزایش فروشندگان در بازار خودرو به سبب نگرانی از بابت کاهش بیشتر قیمت و در مقابل کاهش متقاضیان به امید همین موضوع (خرید با قیمت پایین تر) در آینده هم رخ داده است.

کاهش 5 الی 10 درصدی قیمت خودروها در بازار

در این رابطه، سعید موتمنی- رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران- در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: در حال حاضر رکود سنگینی بر بازار خودرو حاکم است. پیش از این هم بازار در رکود به سر میبرد اما پس از اینکه هفته گذشته، مجلس طرح آزادسازی واردات خودرو را مصوب کرد و به احتمال بسیار بالا، شورای نگهبان هم با این طرح موافقت خواهد نمود، این رکود بیشتر شد. این روزها فروشنده در بازار بسیار است و در مقابل خریدار اصلا مراجعه نمی کند و هیچ خریداری در بازار نیست.

وی اضافه کرد: براین اساس قیمت همه خودروها اعم از داخلی ها، مونتاژی ها و خارجی ها در بازار با کاهش بطور میانه پنج الی 10 درصد روبرو شده اند؛ اما همانطور که اشاره شد، با توجه به اینکه معامله ای انجام نمی گردد، می توان بازهم پایین تر از قیمت های اعلامی یا بیش از این 10 درصد، چنانچه دارنده خودرو، فروشنده قطعی باشد (مثلا احتیاج به پول داشته باشد) زیر قیمت و مقرون به صرفه تر هم خودرو خود را بفروشد.

قیمت ها در بازار خودروهای مونتاژی

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران در رابطه با این کاهش قیمت ها خاطرنشان کرد: مثلا در خودروهای مونتاژی، هایما S7 توربو که در محدوده 770 میلیون بود، اکنون 730 هم عرضه می گردد، جک که در اوج 775 میلیون تومان بود، امروز 720 میلیون تومان بوده است یا مزدا 3 که تا اوایل هفته گذشته بالغ بر یک میلیارد و 300 میلیون تومان بود، امروز یک میلیارد تومان هم مشتری ندارد.

موتمنی ادامه داد: در خودروهای خارجی هم همین روال دیده می گردد. بطور مثال خودرویی که تا هفته گذشته بالغ بر 1.8 میلیارد تومان قیمت داشت امروز کمتر از 1.6 میلیارد هم فروشنده حاضر به فروش هست اما خریداری نیست.

در جداول زیر، قیمت خودروها در بازار امروز (31 شهریور ماه) نسبت به هفته پیش چهارشنبه (24 شهریور ماه) آمده است:

منبع: ایسنا

آخرین اخبار خودرویی را در صفحه اخبار خودروی خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 7 مهر 1400 بروزرسانی: 7 مهر 1400 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1763

به "رکود در بازار خودرو ، کاهش قیمت همه خودروها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکود در بازار خودرو ، کاهش قیمت همه خودروها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید