زمان انتشار اصلاحات دفترچه پذیرش بدون کنکور تعیین شد

به گزارش ناق، اصلاحات دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته پذیرش دانشجو صرفا براساس سوابق تحصیلی سراسری برای مهرماه سال 1399 در تاریخ 26 مرداد ماه جاری منتشر خواهد شد.

زمان انتشار اصلاحات دفترچه پذیرش بدون کنکور تعیین شد

به گزارش ناق، ثبت نام و انتخاب رشته برای گزینش در رشته های تحصیلی که پذیرش در آنها صرفا بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) منحصرا به صورت اینترنتی از پنجم مرداد ماه شروع شده است، روز یکشنبه 2 شهریورماه انتها می یابد.

داوطلبانی که متقاضی تحصیل در رشته محل های بدون آزمون در دانشگاه ها هستند، نیازی به شرکت در آزمون سراسری 99 ندارند می توانند نسخه جدید دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته در پذیرش دوره های مذکور را که از روز چهارشنبه اول مردادماه بر روی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته را مطالعه نمایند.

بر این اساس همه داوطلبان و متقاضیان می توانند براساس ضوابط و شرایط مندرج در این دفترچه راهنما برای پذیرش دانشجو صرفاً براساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در روزهای فوق به سایت اطلاع رسانی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org مراجعه نمایند و نسبت به ثبت نام و تکمیل فرم انتخاب رشته (حداکثر 100 کدرشته) به روش اینترنتی، اقدام نمایند.

داوطلبان درنظر داشته باشند، طبق اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور، نسخه های قبلی دفترچه راهنمای ثبت نام که در تاریخ های 8 بهمن 98 و 18 فروردین 99 در سایت این سازمان قرار گرفته است، غیر قابل استفاده بوده و از درجه اعتبار ساقط است.

همچنین سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت؛ پیرو انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته پذیرش دانشجو به شیوه صرفاً براساس سوابق تحصیلی سراسری در تاریخ اول مرداد به آگاهی می رساند اصلاحات دفترچه مذکور شامل رشته محل های جدید از جمله رشته محل های مخصوص سهمیه مناطق محروم، مخصوص مناطق درگیر بلایای طبیعی (سیل و زلزله) و همچنین اصلاحات بخش پیوست مشخصات و شرایط دانشگاه ها (منتشره مورخ 6 مرداد) در تاریخ 26 مرداد منتشر خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1107

به "زمان انتشار اصلاحات دفترچه پذیرش بدون کنکور تعیین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان انتشار اصلاحات دفترچه پذیرش بدون کنکور تعیین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید