قطعی اینترنت چه تاثیری بر بنگاه های مالی دارد؟

به گزارش ناق، عضو کمیسیون کسب وکار های دانش بنیان اتاق ایران خاطر نشان کرد: به نظر می رسد قطعی اینترنت 30 تا 40 درصد بر روند فعالیت بنگاه های مالی تاثیر بگذارد و باعث افت فعالیت مالی آن ها گردد.

قطعی اینترنت چه تاثیری بر بنگاه های مالی دارد؟

به گزارش ایلنا، منوچهر توسطی با اشاره به تاثیر قطعی اینترنت در فضای کسب وکار های مجازی، گفت: زندگی بشر امروز وابسته به اینترنت شده و به نظر می رسد این فضا بخش قابل توجهی از اقتصاد جهان را در قبضه خود گرفته است.

وی با بیان اینکه شبکه های اجتماعی باعث شدند بسیاری از شرکت ها ابزار ارتباطی های گذشته مانند فکس را جمع آوری نمایند، اذعان کرد: در جهانی مدرن مدارک و مستندات بسیاری از شرکت ها به وسیله واتساپ جابه جا می شوند. قطعی اینترنت در روز های گذشته باعث شد بسیاری از کار ها قفل شوند. به علت تعطیلی کسب وکار ها در روز های پایانی هفته چندان قطعی اینترنت خود را نشان نداد، اما با آغاز هفته و آغاز کار به نظر می رسد که بسیاری از کسب وکار ها نتوانند کار های خود را دنبال نمایند.

عضو کمیسیون کسب وکار های دانش بنیان اتاق ایران ادامه داد: تبعات قطعی اینترنت و فیلترشدن واتساپ امروز معین نخواهد شد و در روز های آینده اثرات آن نمود بیشتری خواهد داشت.

توسطی با اشاره به تاثیر قطعی اینترنت بر کسب وکار هایی که در فضای واقعی کار می نمایند، تاکید نمود: این شرکت ها نیز اطلاعات مربوط به پرداخت و بازاریابی و ... را به وسیله اینترنت انجام می دهند و با قطعی این فضا فعالیت آن ها نیز مختل می گردد؛ به نظر می رسد قطعی اینترنت 30 تا 40 درصد بر روند فعالیت بنگاه های مالی تاثیر بگذارد و باعث افت فعالیت مالی آن ها گردد.

به گفته این فعال مالی؛ قطعی اینترنت صددرصد بر کسب وکار شرکت هایی که در این فضا کار می نمایند تاثیر گذاشته و فعالیت آن ها را مختل نموده است.

عضو کمیسیون کسب وکار های دانش بنیان اتاق ایران تاکید نمود: من به عنوان یک شهروند می گویم جهتی که امروز دولت می خواهد طی کند در کشور های دیگر نیز تجربه شده است و آن ها نتوانستند از این جهت نتیجه بگیرند. ما بخشی از جامعه جهانی هستیم و باید جامعه را آموزش بدهیم که از امکانات روز جهان درست استفاده نمایند، نمی توانیم مردم را محدود کنیم، همه باید از سازوکار های مدرن استفاده بهینه نمایند.

وی ادامه داد: ایران با داشتن یک درصد جمعیت و یک درصد خاک جهان را دارد و بدون توجه به در نظر داشتن منابع موجود در این کشور ما باید حداقل سالیانه 400 میلیارد دلار صادرات داشته باشیم این در حالیست که عدد صادرات ما حدود 50 میلیارد دلار است پس این آمار نشان می دهد که ما با جهان ارتباط خوبی نداریم و قطعی جایگاه ما را در اقتصاد جهانی خدشه دار خواهد نمود.

توسطی در پاسخ به این پرسش که آیا قطعی اینترنت باعث تعطیلی کسب وکار هایی که در فضای اینترنت کار خود را دنبال می نماید خواهد شد؟ گفت: کسب و کار ها در جهان با سرعت جلو می روند و دیگر حضور فیزیکی برای خرید به حداقل رسیده است ما اگر این مهم را از مردم دریغ کنیم وقت و عمر مردم را هدر می دهیم. در بخش خصوصی یک فاکتور قیمت و کیفیت در رقابت اهمیت ویژه دارد، تصمیمات این چنینی باعث خواهد شد که قیمت تمام شده محصولات و کالای داخلی بالا و قدرت رقابت ما در بازار جهانی کاهش پیدا می نماید.

منبع: فرارو
انتشار: 4 مهر 1401 بروزرسانی: 4 مهر 1401 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 2099

به "قطعی اینترنت چه تاثیری بر بنگاه های مالی دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطعی اینترنت چه تاثیری بر بنگاه های مالی دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید