قیمت برنج تایلندی کاهش یافت

به گزارش ناق، خبرنگاران: قیمت صادرات برنج تایلندی در پی کاهش ارزش ارز تایلند و افت تقاضا، در هفته گذشته به پایین ترین حد در چهارماه اخیر سقوط کرد؛ در حالی که نرخهای ویتنام در پی بارندگیهای شدید افزایش پیدا کرد.

قیمت برنج تایلندی کاهش یافت

با تور تایلند از زیباترین کشور جنوب شرقی آسیا دیدن کنید و شهرهای زیبای بانکوک، پوکت و پاتایا را ببینید.

به گزارش ناق به نقل از ایسنا، نرخ برنج تایلند با پنج درصد شکستگی پنج شنبه گذشته 455 تا 485 دلار در هر تن بود که پایین ترین قیمت از اوایل مارس و پایین تر از قیمت 514 تا 520 دلار در هفته پیش از آن بود.

یک بازرگان برنج مقیم بانکوک گفت: تقاضا در هفته های اخیر راکد بوده و این مسئله باعث شده است قیمتها پایین تر رود.

قیمتهای صادرات با وجود کاهش ارزش بات تایلند به پایین ترین رکورد یک ماهه در برابر دلار آمریکا نزول نموده اند. با این حال در پی خشکسالی شدیدی که اوایل سال جاری پیش آمد، برنج تایلندی همچنان گرانتر از رقیبان ویتنامی و هندی است.

بارندگیهای شدید و نگرانیها نسبت به شرایط برداشت محصول باعث شده است قیمت برنج ویتنام با پنج درصد شکستگی به حدود 425 تا 457 دلار در هر تن افزایش پیدا کند که بالاترین قیمت در سه هفته اخیر بوده است.

یک بازرگان مقیم شهر هوشی مینه گفت: استمرار بارندگی در دلتای مکونگ مانع برداشت تابستانه و پاییزه می گردد و روی تامین برنج تاثیر منفی خواهد گذاشت.

در هند نرخ برنج با پنج درصد شکستگی هفته گذشته 377 تا 382 دلار در هر تن بود که در مقایسه با نرخ 373 تا 378 دلار در هفته پیش از آن افزایش داشت.

به گفته یک صادرنماینده هندی، خریداران آفریقایی در بحبوحه افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در این قاره، خرید را افزایش داده اند تا تامین مواد غذایی اساسی را تضمین نمایند. عامل دیگری که باعث افزایش قیمتها شده، صعود ارزش روپیه در برابر دلار آمریکا به بالاترین حد سه ماه اخیر بوده است.

بر اساس گزارش رویترز، فراوری برنج در هند به دلیل بارندگیهای موسمی فراوان و افزایش قیمت خرید از سوی دولت، احتمالا به رکورد بالایی خواهد رسید.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 986

به "قیمت برنج تایلندی کاهش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت برنج تایلندی کاهش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید