مسئله ای برای استخدام مدال آوران پارالمپیکی نداریم

به گزارش ناق، به گزارش خبرنگاران، حمید سجادی در حاشیه مراسم روز ملی پارالمپیک که امروز در آکادمی ملی پارالمپیک برگزار گشت در مورد زیرساخت های ورزش جانبازان و معلولان گفت: تابع برنامه ها هستیم. فرصت داریم هر برنامه ای ارائه شود آن را در بودجه سال 1401 بگنجانیم. زیر ساخت های ما معمولاً به صورت مشترک استفاده می شود و اگر محدودیتی وجود داشته باشد آن را با برنامه ریزی جبران می کنیم.

مسئله ای برای استخدام مدال آوران پارالمپیکی نداریم

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه کمیته ملی المپیک و پارالمپیک برادرانه در کنار هم کار می کنند، شرح داد: با این حال ورزش جانبازان و معلولان هر نیازی به صورت تخصصی داشته باشند وزارت ورزش در خدمت است. اگر گزارشی به دست ما برسد در بودجه سال 1401 در نظر گرفته خواهد شد.

سجادی با اشاره به اینکه فدراسیون جانبازان و معلولان در شمال مجموعه شیرودی امکانات تخصصی خوبی در اختیار دارد اما موضوع اینجاست که در مرکز شهر قرار گرفته است، ادامه داد: تمام ورزشکاران جانباز و معلول بر گردن همه ما حق دارند. امیدوارم در تمام کشور از امکانات قابل قبولی بهره ببرند. این موضوع تکلیفی برای وزارت ورزش است و جای نگرانی ندارد.

وی همچنین در مورد حضورش در مراسم هفته پارالمپیک گفت: درگیر یک ماموریت خارج از استان بودم. با این حال با افتخار توانستم برای دقایقی کنار همکارانمان باشم. این بزرگترین رویداد ورزشی پارالمپیک است که در ایران برگزار می شود. رکوردی که از شرکت کنندگان ثبت شده 60 هزار نفر معلول و جانباز است و این عدد شوخی نیست.

سجادی اضافه نمود: افرادی که دست اندرکار هستند خیلی خوب می دانند که اجرای این برنامه چقدر سخت است. البته به دلیل شیوع ویروس کرونا دو سال است که این برنامه به صورت نمادین برای نگه داشتن این نهضت برگزار می شود. امیدواریم بتوانیم بعد از کرونا دوباره این مسابقات را برگزار کنیم و بتوانیم رکورد 60 هزار ورزشکار را بشکنیم.

وزیر ورزش با بیان اینکه وزارت ورزش بر خود وظیفه می داند، از کمیته ملی پارالمپیک و دیگر فدراسیون ها و کمیته های مرتبط حمایت کند، شرح داد: برای نمونه باید بگویم در فدراسیون قایقرانی کمیته ورزشکاران خاص پارالمپیک فعال است و مسائل این ورزش پیگیری می شود. این موضوع در تکواندو و خیلی از رشته ها هم انجام می شود که نشان دهنده درک و شعور ورزش ماست که همه به صورت ترکیبی یار و همراه کمیته ملی پارالمپیک هستند.

معاون رئیس جمهور در امور ورزش تاکید کرد: فدراسیون های تخصصی دیگری را هم داریم که مرتبط با پارالمپیک کار می کنند مانند فدراسیون ورزشی بیماران خاص. در پی این هستیم این افراد را سازماندهی کنیم تا در مسابقات ملی و جهانی شرکت کنند. ورزش برای جانبازان و معلولان هدفش فقط قهرمانی نیست، ما اهداف والای انسانی را هم دنبال می کنیم.

وزیر ورزش کسب جایگاه سیزدهم کاروان پارالمپیک ایران در بازی های 2020 توکیو را ارزشمند اعلام کرد.

سجادی همچنین در مورد استخدام ورزشکاران پارالمپیکی گفت: در دیداری که با مقام رهبری داشتیم، در این مورد صحبت شد. همه عزیزان در جریان هستند که 24 ساعت بعد این مشکل با دستور آقای رئیس جمهور در هیات دولت برطرف شد. الان با آقای خسروی وفا هماهنگ هستیم و اسامی به ما داده شده است. مسئله ای وجود ندارد و می توانیم در خدمت مدال آوران واجد شرایط باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 آبان 1400 بروزرسانی: 14 آبان 1400 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1808

به "مسئله ای برای استخدام مدال آوران پارالمپیکی نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسئله ای برای استخدام مدال آوران پارالمپیکی نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید