هشدار سناتورهای جمهوری خواه به فعالان مالی آمریکا درباره ورود به بازار ایران

به گزارش ناق، 15 سناتور جمهوری خواه طی نامه ای به فعالان مالی آمریکا هشدار دادند که نباید به برطرف احتمالی تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران به عنوان فرصتی پرمنفعت برای ورود به بازار ایران نگاه نمایند.

هشدار سناتورهای جمهوری خواه به فعالان مالی آمریکا درباره ورود به بازار ایران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از فاکس بیزنس، 15 سناتور آمریکایی روز چهارشنبه با ارسال نامه ای به رؤسای اتاق بازرگانی آمریکا، مجمع خدمات مالی و میزگرد کسب وکار که از مهم ترین نهادهای مالی بخش خصوصی آمریکا به شمار می فرایند، نسبت به ورود شرکت های آمریکایی به بازار ایران پس از برطرف احتمالی تحریم های یکجانبه علیه ایران توسط دولت بایدن هشدار دادند.

این 15 سناتور جمهوری خواه که تد کروز، تام کاتن و مارکو روبیو از مهم ترین مخالفان برجام در سنای آمریکا در رأس آنها قرار دارند، در این نامه تأکید کردند: شرکت های عضو نهادهای تحت مدیریت شما [اتاق بازرگانی آمریکا، مجمع خدمات مالی و میزگرد کسب وکار] ممکن است به برطرف احتمالی تحریم های ایالات متحده علیه ایران به عنوان یک فرصت پرمنفعت نگاه نمایند. به ما اعتماد کنید؛ آنها نباید چنین تصوری داشته باشند. اگر تحریم های ایالات متحده علیه ایران موقتاً برداشته شوند و این شرکت های تصمیم به ورود دوباره به بازار ایران بگیرند، در واقع در کسب وکارهایی سرمایه گذاری خواهند کرد که محکوم به شکست هستند.

در ادامه این نامه تصریح شده است: از آنجا که برجام یک سند قانونی الزام آور تحت قوانین ایالات متحده یا قوانین بین المللی نیست، تحریم هایی که به موجب آن لغو شده بودند، در سال 2018 از سوی دولت ایالات متحده دوباره برقرار شده و در نتیجه بیش از 100 شرکت و سازمان بین المللی کسب وکار خود در ایران را متوقف یا تعلیق کردند تا از تحریم های ایالات متحده در امان بمانند.

در خاتمه این نامه از رؤسای اتاق بازرگانی آمریکا، مجمع خدمات مالی و میزگرد کسب وکار خواسته شده است که شرکت های عضو را در جریان مفاد این نامه قرار دهند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 تیر 1400 بروزرسانی: 6 تیر 1400 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1629

به "هشدار سناتورهای جمهوری خواه به فعالان مالی آمریکا درباره ورود به بازار ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار سناتورهای جمهوری خواه به فعالان مالی آمریکا درباره ورود به بازار ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید