ویدئو ، اینترنت اشیاء چه کمکی به ما می نماید؟

به گزارش ناق، اینترنت اشیاء می تواند وسیله ای برای سود و راحتی بیشتر و استفاده بهتر از منابع، حفظ انرژی و محیط زیست در آینده ای نه چندان دور باشد.

ویدئو ، اینترنت اشیاء چه کمکی به ما می نماید؟

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران، زمانی که پیغامکی دریافت می کنید که تخم مرغ تمام شده طبیعتاً این پیغامک از طرف یکی از افراد خانه است اما در حال حاضر با پدیده ای روبرو هستیم که به یخچال خانه تان هم امکان ارسال این پیغام را می دهد.

اینترنت اشیاء یا IOT پدیده ای است که به یاری آن، میلیون ها دستگاه می توانند به اینترنت متصل شوند و با یکدیگر سیستم هوشمندی را شکل بدهند که اطلاعات را به اشتراک بگذارند و تحلیل نمایند. این فناوری می تواند کسب وکار و حتی زندگی ما را دگرگون کند. از مصرف هدفمند انرژی گرفته تا تجربه یک خرید مجذوب کننده یا حتی بهینه سازی محصولاتی باکیفیت تر با زمانی کوتاه تر و هزینه کمتر.

دوربین هوشمند ترافیکی را در نظر بگیرید که می تواند مسیرها را به صورت لحظه ای موردبررسی قرار دهد و اطلاعات به دست آمده را با داده های سایر دوربین های ترافیکی ترکیب کند و بعد به برترین شکل تحلیل کند و در اختیار شهروندان قرار دهد. این فرایند به شما یاری می نماید که با انتخاب مسیری کم ترافیک به موقع به برنامه کاری خود برسید. این تنها یک نمونه از هزاران کاربرد دستگاه هایی است که به وسیله اینترنت به یکدیگر متصل می شوند و اطلاعات خود را به اشتراک می گذارند. نمونه ساده دیگر یخچال خانه تان است که می تواند بااتصال به اینترنت، خودش به فروشگاه محله احتیاجات شما را اعلام کند. به نظر شما در زندگی پرمشغله امروزی IOT چه باری را می تواند از دوش کاربران بردارد؟

اینترنت اشیاء می تواند وسیله ای برای سود و راحتی بیشتر و استفاده بهتر از منابع، حفظ انرژی و محیط زیست در آینده ای نه چندان دور باشد.

در ادامه این ویدئو را ببینید:

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1731

به "ویدئو ، اینترنت اشیاء چه کمکی به ما می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویدئو ، اینترنت اشیاء چه کمکی به ما می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید