ویژگی قبض برق های نسل جدید چیست؟

به گزارش ناق، مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکین توانیر گفت: هدف از طراحی قبض جدید برق افزایش آگاهی مردم نسبت به نحوه مصرف است.

ویژگی قبض برق های نسل جدید چیست؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت نیرو، عبدالامیر یاقوتی، ویژگی قبض جدید را ایجاد یک سیستم ارتباط مؤثر با مشترک در بستر دیجیتال بیان نمود که علاوه بر ارسال پیامکی قبض برق، مجموعه ای از اطلاعات مورد احتیاج و مؤثر در تغییر نگرش و رفتار مصرفی مشترکان به وسیله آدرس الکترونیکی ارسال شده در پیامک قبوض، قابل دسترس است.

مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکین توانیر با بیان اینکه طراحی قبض جدید مبتنی بر دانش بومی و با استفاده از تجارب سایر کشورها از 10 بخش تشکیل شده است، گفت: در بخش نخست، قبض برق به شکل سابق درج شده و بخش دوم چگونگی مصرف برق مشترک نسبت به مشترکان اطراف و سایر مشترکان آن شهرستان مقایسه و فاصله مشترک با الگوی کم مصرفی به وسیله یک منحنی میله ای نمایش داده می گردد.

وی اضافه نمود: بخش بعدی به نمایشگر عقربه ای اختصاص دارد که شرایط قرارگیری مشترک به لحاظ الگوی کم مصرفی، خوش مصرفی و پرمصرفی را نشان می دهد و در بخش چهارم شرایط مصرفی نسبت به دوره مشابه سال قبل و پیش بینی میزان مصرف دوره بعد، قابل رؤیت است و به مشترک نشان می دهد در صورت کنترل مصرف، ضمن حذف جرایم پر مصرفی، امکان بهره مندی از تعرفه برق امید را دارد.

این مقام مسئول بخش پنجم را نمایانگر رتبه مصرفی مشترک در سطح شهر و در مقایسه با سایر مشترکان ذکر کرد که نشان می دهد چه تعداد مشترک کمتر از انشعاب برق آن قبض مصرف می نمایند. در بخش بعدی میزان پاداش یا هزینه عدم رعایت الگوی مصرف مشترک به همراه مبلغ قبض و مهلت پرداخت درج شده و علاوه بر آن شرایط ولتاژ برق مشترک در زمان قرائت کنتور که به صورت مکانیزه برداشت شده، درج شده است. لازم به ذکر است این امکان با توجه به امکانات اندازه گیری، فعلاً مربوط به مناطق شهری است و در قالب یک برنامه حداکثر 4 ساله در سراسر کشور به مرحله اجرا در می آید.

یاقوتی از درج نمودار بصری در بخش هفتم اطلاع داد و گفت: اطلاعات تکمیلی افزایش یا کاهش مصرف برق مشترک نسبت به دوره مشابه سال قبل را اعلام می نماید و در بخش بعدی ابزارهای جدید افزایش کیفیت خدمات برق مانند سامانه برق من یا لینک مربوط به خدمات غیر حضوری و غیره معرفی می گردد.

وی با اشاره به درج محتوای آموزشی با عنوان بیشتر بدانیم بهتر مصرف کنیم در بخش نهم، از معرفی ویژگی ها و نحوه استفاده صحیح از لوازم برقی پرمصرف در این بخش اطلاع داد و بخش پایانی قبض جدید برق را حاوی تصویر و مشخصات مأمور قرائت کنتور و تاریخ مراجعه بعدی ذکر کرد.

یاقوتی قبض جدید را حاوی اطلاعات دینامیکی ذکر کرد که به طور آزمایشی و برای مدت 6 ماه به اجرا درآمده و اصلاحات لازم بر اساس دیدگاه مشترکان در آن لحاظ می گردد.

وی ضمن توصیه به مشترکان درخصوص نصب نرم افزار کاربردی برق من و بهره مندی از مزایای این نرم افزار گفت: مشترکان فاقد گوشی هوشمند نیز می توانند به وسیله اینترنت و مراجعه به آدرس bargheman.com قبض جدید برق را دریافت و از 40 خدمت غیرحضوری برق با امکان پیگیری مراحل درخواست، بهره مند شوند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 13 بهمن 1399 بروزرسانی: 13 بهمن 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1364

به "ویژگی قبض برق های نسل جدید چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویژگی قبض برق های نسل جدید چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید