تور آفر ترکیه: کشف صدها مقبره تاریخی در دل صخره های ترکیه

به گزارش ناق، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای منتشر شده، کشف صدها مقبره تاریخی در دل صخره های ترکیه صورت گرفت.

تور آفر ترکیه: کشف صدها مقبره تاریخی در دل صخره های ترکیه

بهترین تجربه سفر را با تور آفر ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا تا آنتالیا رویایی و بالون سواری در شهرهای ترکیه تا کلی تفریح دیگر در انتظار شماست، خاطراتی از مردم مهمانواز ترکیه که همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

باستان شناسان اعلام کردند در مجموع 400 مقبره سنگی را که در دل صخره حفاری شده اند در شهر باستانی بلاندوس (Blaundus) واقع در ترکیه کشف نموده اند. درون این مقبره ها که قدمتشان به 1800 سال پیش می رسد، تصاویر مختلفی نقش بسته است.

پروژه های تحقیقاتی باستان شناسی در این شهر باستانی تا به امروز به کشف آثار تاریخی متعلق به دوره های مختلف تاریخی همانند آثار دوران هلنیستی، امپراتوری روم و بیزانس منجر شده است. با ادامه یافتن کاوش در بلاندوس، اخیرا 400 مقبره سنگی که بر دیواره های آنها تصاویری از شاخه های درختچه انگور و گل نقش بسته به وسیله باستان شناسان کشف شد.

باستان شناسان با آنالیز استخوان های کشف شده در این مکان به این نتیجه رسیدند این مقبره از قرن دوم میلادی به بعد مورد استفاده قرار گرفته و به نظر می رسد کاربرد آن بیشتر به اسم یک گورستان خانوادگی بوده است.

در هر اتاقک صندلی های طاق داری شبیه به تابوت دان در درون دیوار حفر شده و محل هایی هم برای انجام مراسم ترحیم در داخل مقبره های سنگی تعبیه شده است. در اصلی این مقبره ها با یک سنگ مرمرین بسته می شده است.

به گفته سرپرست تیم باستان شناسی این اکتشاف، با اینکه اولویت اصلی حفاظت و بازسازی این مکان است، اما برای ایجاد امکان بازدید از این مکان در آینده هم برنامه ریزی می گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 1 آبان 1400 بروزرسانی: 1 آبان 1400 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1791

به "تور آفر ترکیه: کشف صدها مقبره تاریخی در دل صخره های ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور آفر ترکیه: کشف صدها مقبره تاریخی در دل صخره های ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید