شروع رأی گیری دور دوم انتخابات سنای آمریکا

به گزارش ناق، منابع خبری از شروع رأی گیری دور دوم انتخابات مجلس سنای آمریکا در شهر آتلانتا واقع در ایالت جورجیا خبر داده اند.

شروع رأی گیری دور دوم انتخابات سنای آمریکا

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس، رأی گیری دور دوم انتخابات مجلس سنای آمریکا در شهر آتلانتا واقع در ایالت جورجیا شروع شد.

به نوشته خبر گزاری اسپوتنیک، دور اول انتخابات مجلس سنا در ایالت جورجیا در ماه نوامبر بر گزار شد، اما هیچ یک از نامزد ها نتوانستند اکثریت کرسی ها را کسب نمایند که این مسئله انتخابات را به دور دوم کشاند.

اکنون رقابت میان دو سناتور جمهوریخواه و دو سناتور دموکرات است.

نتیجه این انتخابات مشخص خواهد نمود کدام حزب کنترل سنا یا به عبارت دیگر اکثریت کرسی های مجلس سنا را در اختیار می گیرد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز گذشته در تجمع انتخاباتی نامزدهای جمهوری خواه کرسی های سنای ایالت جورجیا شرکت کرد.

ترامپ در پیامی توییتری از سفر چهارم ژانویه (15 دی ماه) خود به ایالت جورجیا به منظور حمایت از دیوید پردو و کلی لوفلر سناتورهای جمهوری خواه این ایالت در دور دوم انتخابات سنا اطلاع داد.

رئیس جمهور آمریکا تقریباً سه هفته قبل به منظور حمایت از نامزدهای این حزب برای دو کرسی سنای ایالت جورجیا به این ایالت رفته و در کنار آقای پردو و خانم لوفلر سخنرانی نموده بود.

حزب دموکرات امیدوار است با کسب هر دو کرسی ایالت جورجیا در سنا، به 50 کرسی دست یابد که در این صورت با توجه به پیروزی جو بایدن و کامالا هریس در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، این حزب صندلی ریاست مجلس سنا را در اختیار دارد و می تواند روی یک رای رئیس سنا حساب کند. طبق قوانین موجود در آمریکا، معاون رئیس جمهور آمریکا، رئیس مجلس سنای این کشور است و دارای حق رای می باشد.

تشدید مبارزات انتخاباتی ترامپ برای نامزدهای جمهوری خواه در انتخابات سنای جورجیا و تشویق حامیانش به رای دادن به آنها در شرایطی صورت گرفته که او بارها اعلام نموده انتخابات اخیر ریاست جمهوری فاسدترین انتخابات تاریخ بوده است.

علاوه بر ترامپ، مایک پنس معاون رئیس جمهور و رئیس کنونی سنای آمریکا اخیرا در حمایت از نامزدهای جمهوری خواه سنای جورجیا به این ایالت سفر نموده بود.

جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا هم طی روزهای اخیر بارها در حمایت از دو نامزد دموکرات انتخابات جورجیا موضعگیری کرد و از حامیان خود خواسته است با شرکت در انتخابات، باعث تسلط دموکرات ها بر مجلس سنا شوند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 23 بهمن 1399 بروزرسانی: 23 بهمن 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1381

به "شروع رأی گیری دور دوم انتخابات سنای آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع رأی گیری دور دوم انتخابات سنای آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید