خبرنگاران شورش هواداران ترامپ ساعاتی نشست کنگره آمریکا را متوقف کرد

به گزارش ناق، لندن - خبرنگاران - در پی شورش و یورش هواداران دونالد ترامپ به داخل ساختمان کنگره بعداز سخنان تحریک آمیز او، نشست روز چهارشنبه مجلس نمایندگان و سنای آمریکا برای شمارش آرای گزینشگران انتخابات ریاست جمهوری متوقف شد.

خبرنگاران شورش هواداران ترامپ ساعاتی نشست کنگره آمریکا را متوقف کرد

تعلیق دسترسی ترامپ به حساب کاربری توئیتر

توئیتر پس از تعلیق دو پیام ترامپ، دسترسی او به حساب کاربری اش را به مدت 12 ساعت تعلیق کرد و هشدار داد که در صورت تکرار نقض قوانین این شبکه اجتماعی، به صورت دائم مسدود می شود.

مرگ یک زن

برخی از رسانه ها از کشته شدن، زنی که با ضربه گلوله دچار آسیب دیدگی شدید از ناحیه سینه شده بود، خبر می دهند.

حذف ویدیو ترامپ از فیس بوک

خبرگزاری ان بی سی به نقل از یکی از مسئول شرکت فیسبوک گزارش داد: ویدیو ترامپ را حذف کردیم چرا که فکر می کنیم این ویدیو در تحریک ادامه خشونت موثر است.

تأمین امنیت کنگره بعد از 4 ساعت خشونت

منابع خبری به نقل از مسئولان امنیتی کنگره آمریکا گفتند که بعد از 4 ساعت، امنیت به این نهاد آمریکایی بازگشته است.

پلیس واشنگتن: 15 نفر بازداشت شدند

پلیس واشنگتن روز چهارشنبه گفت که تا به امروز 15 نفر از شرکت کنندگان در تظاهرات طرفداران دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور را بازداشت کرده است. این در حالی است که پلیس پنج قبضه سلاح نیز از تظاهرکنندگان کشف و توقیف کرده است.

معاون ترامپ خواهان توقف خشونت ها در کنگره شد

مایک پنس، معاون ریاست جمهوری آمریکا در توئیتی نوشت: حمله به ساختمان کاپیتال (کنگره) تحمل نخواهد شد و کسانی که عامل آن بودند با تمام ظرفیت های قانونی تحت تعقیب قرار می گیرند

نیروهای اف.بی.ای در ساختمان کنگره

نیروهای پلیس فدرال آمریکا (اف.بی.ای) وارد کنگره ساختمان کنگره شدند تا آشوب در پایتخت آمریکا انتها یابد.

حامیان ترامپ امشب در داخل کنگره می مانند

شبکه سی ان ان به نقل از یک مقام از کاخ سفید گزارش داد که حامیان ترامپ قصد خروج از کنگره را ندارند و شب را ساختمان آن سپری می کنند.

ساختمان حزب دموکرات تخلیه شد

نیویورک تایمز گفت : ساختمان حزب دموکرات از ترس حمله طرفداران ترامپ تخلیه شد.

کشف بمب در پایتخت آمریکا

برخی از رسانه ها از کشف بمب در مقر اصلی مجمع ملی جمهوری خواهان در واشنگتن دی سی خبر دادند و گفتند که این بمب با موفقیت خنثی شد.

گارد ملی آمریکا در حال حرکت به سمت کنگره

سخنگوی کاخ سفید گفت: به دستور ترامپ، گارد ملی در حال حرکت به سمت کنگره آمریکا است.

حمله معترضان به دفتر نانسی پلوسی رئیس مجلس کنندگان

شماری از معترضان به نتایج انتخابات آمریکا که وارد ساختمان کنگره این کشور شده اند لحظاتی قبل به دفتر نانسی پلوسی رییس مجلس کنندگان این کشور هجوم آوردند.

اصابت گلوله به یک زن

در تیراندازی پلیس و نیروهای ضد شورش به سوی شورشیان که قصد ورود به ساختمان کنگره را داشتند، سینه زنی مورد اصابت گلوله قرار گرفته و حال وی وخیم گزارش شده است.

پلیس برای حفاظت از کنندگان اسلحه کشید

گزارش ها حاکی از آن است که یک نفر در ساختمان کنگره هدف گلوله قرار گرفت. خبرگزاری فرانسه: پلیس داخل مجلس کنندگان برای حفاظت از قانونگذاران, اسلحه کشیده است.

سی ان ان : وضاع در کنگره امریکا از کنترل خارج شده است

آنچه که ما شاهد هستیم چیزی است که رئیس جمهور آن را ترغیب کرده است. متاسفانه آنچه که می بینیم غیر معمول، وحشتناک و عجیب بوده و این تظاهرات کنندگان حق تظاهرات دارند اما این فراتر از حق تظاهرات و یورش تصرف کنگره است.

حامیان ترامپ به داخل ساختمان کنگره هجوم بردند

با هجوم طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره و تلاش برای ورود به ساختمانی که در حال شمارش آرای الکترال کالج است، تمام درب های کنگره قفل شده و حتی خبرنگار سی ان ان نیز نتوانسته از این ساختمان خارج شود.

پنس روی ترامپ را زمین زد

مایک پنس معاون رییس جمهوری آمریکا درخواست دونالد ترامپ برای رد تایید آرای الکترال کالج نپذیرفت و گفت که نمی تواند این کار را انجام دهد.

حمله توئیتری ترامپ به پنس

دونالد ترامپ رئییس جمهوری آمریکا در توئیتی به معاون اول خود حمله کرد و نوشت : پنس شهامت لازم برای انجام دادن کارهایی که جهت محافظت از کشور و قانون اساسی بود را نداشت.

واشنگتن حکومت نظامی شد

شهردار واشنگتن گفت: مقررات منع آمد و شد از ساعت 6 بعدازظهر امروز تا 6 صبح پنج شنبه در پایتخت آمریکا اجرا می شود.

یورش برخی از طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره

گزارش ها حاکی است که صدها نفر از طرفداران ترامپ با عبور از حفاظ های اطراف کنگره به سمت آن هجوم آوردند و پلیس بری متفرق کردن آنها از گاز اشک آور استفاده کرد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه از مایک پنس، معاونش خواست تا در مقابل کنگره پیروزی جو بایدن را به رسمیت نشناسد.

ترامپ که براساس نتایج انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر با کسب 232 رای کالج الکترال در برابر 306 رای جو بایدن شکست خورده گفت هرگز شکست در انتخابات را نخواهد پذیرفت.

رئیس جمهوری ایالات متحده روزچهارشنبه در برابر طرفدارانش که در خیابان های واشنگتن به نفع وی تجمع کرده بودند، گفت: تنها چیزی که مایک پنس باید انجام دهد این است که از ایالت ها بخواهد تا بار دیگر صحت نتیجه انتخابات را بررسی کنند. به این ترتیب من دوباره رئیس جمهور خواهم شد و شما بار دیگر خوشبخت خواهید شد. وی گفت در این انتخابات به شکل بی سابقه ای تقلب شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1383

به "خبرنگاران شورش هواداران ترامپ ساعاتی نشست کنگره آمریکا را متوقف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شورش هواداران ترامپ ساعاتی نشست کنگره آمریکا را متوقف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید