اتصال شبکه بانکی شتاب ایران به یک شبکه پرداخت آمریکایی

به گزارش ناق، شرکت آمریکایی پیمنت وال Paymentwall در سایت رسمی خود اعلام نموده که اقدامات لازم برای هماهنگی و اتصال به شبکه شتاب را فراهم آورده است.

اتصال شبکه بانکی شتاب ایران به یک شبکه پرداخت آمریکایی

در اطلاعیه این شرکت آمده است تا زمان اتمام فرایند یک پارچه شدن با شتاب، پیمنت وال پیش از هر چیز مطمئن خواهد شد که با آخرین قوانین وزارت خزانه داری آمریکا منافاتی ندارد.

هونور گاندی مدیرعامل پیمنت وال می گوید:

شرکت ما در آمریکا واقع است و تبعیت از قوانین وزارت خزانه داری آمریکا برایمان بسیار مهم است. با وجود قشر تحصیل نموده ایران، باور داریم که این کشور پتانسیل فراوانی برای امور تجاری دارد و امیدواریم که ما بتوانیم به زودی به شبکه شتاب متصل شویم.

بانک مرکزی عملیات تحت پوشش شتاب را دامنه وسیعی از تبادلات، از جمله برداشت وجه نقد، خرید الکترونیکی، انتقال وجه، پرداخت قبوض و مانده گیری می داند.

مرکز شتاب به طور متوسط روزانه بیش از دو و نیم میلیون تراکنش را پردازش می نماید.

بر پایه اطلاعیه این شرکت، تراکنش های آنلاین در ایران از سال 2015 تا کنون به طور ماهانه 15٪ افزایش داشته و روز به روز به تعداد افرادی که از کارت های اعتباری برای پرداخت آنلاین استفاده می نمایند، افزوده می گردد.

مدیرعامل پیمنت وال می گوید که با اتصال به شتاب، ما می توانیم به صاحبان کسب وکار در دنیا امکان دهیم تا محتوای دیجیتالی خود را به ایران بیاورند و فرایند پرداخت را در آنجا انجام بدهند. پیمنت وال می خواهد که نخستین شرکتی باشد که به استارتاپ های ایرانی یاری کند تا دنیای شوند.

در صورت اتمام این فرایند، بازرگانان سراسر دنیا می توانند کسب وکار خود را با استفاده از شبکه شتاب به ایران بیاورند و این کار با پذیرش کارت های اعتباری و ریال ایران شروع می گردد.

با به کارگیری سامانه بانکی و واحد پول محلی، تجار می توانند به سادگی به مشتریان خود با پرداخت تراکنش های اقتصادی آنلاین، خدمات ارائه دهند و به این طریق به راحتی به بازارهای محلی دسترسی خواهند یافت و کسب وکار خود را در ایران به سرعت گسترش می دهند.

در این مرحله امکان خرید کاربران ایرانی و پرداخت با ریال فراهم می گردد.

بعضی از کاربران در داخل ایران گزارش داده اند که در حال حاضر دسترسی به سایت پیمنت وال در ایران با مشکلاتی روبرو است.

اتصال پیمنت وال به شتاب، نخستین بار در 12 آوریل در سایت این شرکت اعلام شد اما این خبر پس از استقبال کاربران ایرانی در شبکه های اجتماعی، بعد از چند ساعت از سایت و حساب های کاربری این شرکت در شبکه های اجتماعی حذف شد.

شرکت پیمنت وال در پاسخ به علت حذف این خبر درتوییتر نوشت که قصد ندارد تا در اعلام چنین خبر مهمی سوءتفاهمی وجود داشته باشد و به زودی این خبر را دوباره اعلام خواهد نمود.

در اطلاعیه جدید این شرکت، آنالیز ها و هماهنگی های آن با وزارت خزانه داری آمریکا اضافه شده است.

پیمنت وال یک سامانه پرداخت دنیای برای طیف گسترده ای از محصولات دیجیتال و خدمات آنلاین است. این شرکت با 140 ارائه دهنده روش پرداخت در دنیا همکاری می نماید و در بیش از 200 کشور کاربر دارد. مقر این شرکت در سانفرانسیسکو است و در 11 شهر دفتر دارد.

منبع: کجارو / blog.paymentwall.com
انتشار: 6 اسفند 1399 بروزرسانی: 6 اسفند 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1409

به "اتصال شبکه بانکی شتاب ایران به یک شبکه پرداخت آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتصال شبکه بانکی شتاب ایران به یک شبکه پرداخت آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید