افزایش قیمت جوجه

به گزارش ناق، خبرنگاران : دبیر کانون مرغداران گوشتی ضمن اشاره به اینکه در حال حاضر قیمت جوجه یکروزه در بازار به 2 برابر قیمت مصوب یعنی حدود 8000 تومان رسیده است، گفت: در شرایطی که بسیاری از مرغداران در ضرر هستند و اقدام به تعطیلی واحدهای تولیدی خود نموده اند شنیده می گردد برای افرادی خاص در بعضی استان ها مجوز احداث مرغداری صادر شده است.

افزایش قیمت جوجه

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا ، پرویز فروغی با بیان اینکه شرایط بازار جوجه یکروزه نه تنها بهتر نشده بلکه بدتر نیز شده و قیمت ها به حدود 8000 تومان هم رسیده است، گفت: قیمت مصوب جوجه یکروزه 4200 تومان است ولی این نرخ در بازار رعایت نمی گردد و مرغداران مجبور هستند با 2 برابر قیمت جوجه یکروزه تهیه نمایند.

وی ادامه داد: افزایش قیمت جوجه یکروزه منجر به این شده که بسیاری از فراورینمایندگان دیگر قادر به جوجه ریزی نباشند و واحدهای فراوریی خود را تعطیل نمایند.

دبیر کانون مرغداران گوشتی اضافه نمود: از آن طرف نهاده ها نیز با تاخیر 15 تا 20 روزه به دست مرغداران می رسد که این موارد فراوری را با مسائل بسیاری روبرو نموده است.

وی توضیح داد: قیمت کرایه های حمل و نقل و جوجه دو برابر شده و قیمت مصوب ذرت و سویا نیز افزایش یافته است. مگر می گردد تمام مولفه های فراوری مرغ بالا رود ولی قیمت مرغ تغییری نکند؟

به گفته وی در این شرایط که بسیاری از مرغداری ها در ضرر و تعطیلی هستند شنیده می گردد به عده ای خاص در بعضی استان ها مجوز احداث مرغداری داده شده است. یعنی به جای اینکه به واحدهای فراوریی موجود یاری و آنها را ساماندهی نمایند مجوزهای جدید برای احداث مرغداری صادر می نمایند.

فروغی در خاتمه گفت: شرایط پیش رو، صنعت طیور را با چالش های جدی روبرو خواهد نمود و اگر این فرایند ادامه دار باشد ممکن است حتی با کمبود مرغ و صف های طولانی هم روبرو شویم.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 27 خرداد 1400 بروزرسانی: 27 خرداد 1400 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1610

به "افزایش قیمت جوجه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش قیمت جوجه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید