امید کسب و کار های کوچک به بازار شب عید

به گزارش ناق، شافعی گفت: بسیاری از کسب و کار های کوچک بازار با امید به فروش شب عید خرید های خود را انجام داده اند.

امید کسب و کار های کوچک به بازار شب عید

جهت دریافت مشاوره خدمات قیمت آنلاین چاپ کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش ، غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: بسیاری از کسب و کار های کوچک بازار از شیوع ویروس کرونا متأثر شدند که توجه بیشتر سازمان امور مالیاتی و شبکه بانکی را می طلبد.

او اضافه کرد: بسیاری از کسب و کارهای کوچک بازار با امید به فروش شب عید خریدهای خود را انجام داده اند، اما اکنون با معضل شدید تقاضا روبرو هستند که در پی آن با معضل چک های برگشتی و پرداخت اقساط بانکی روبه رو خواهند شد بنابراین پیشنهاد ما این است که مسئولان دولتی این مسئله را به طور جدی مورد توجه قرار دهند. پیشنهاد ما این است سازمان امور مالیاتی و شبکه بانکی کشور برای مدت دو ماه از پیگیری مجموعه مسائل دست نگه دارند تا واحدها و کسب و کارها از این بحران عبور نمایند.

رئیس بازرگانی اتاق ایران با بیان اینکه هم اکنون همه واحد های فراوریی زیر مجموعه اتاق بازرگانی و تشکل های وابسته به اتاق در همکاری با وزارت صنعت به صورت شبانه روزی و سه شیفت مشغول فراوری هستند، گفت: برخی از مواد محصول مورد استفاده در کرونا از جمله کیت های تشخیص، وارداتی است بنابراین تقاضای ما از مسئولان این است برای جبران کمبود های فراوریات داخل و واردات تجهیزاتی که فراوری داخل ندارند تسهیلات لازم برای واردات آن هم به مدتی محدود فراهم گردد که یکی از این تسهیلات واردات مواد و تجهیزات خاص بدون انتقال ارز است که از این طریق می توانیم از یاری های ایرانیان مقیم خارج نیز بهره مند شویم.

شافعی اضافه کرد: فعالان مالی آمادگی دارند کمبود های کشور را در مبارزه با ویروس کرونا برطرف نمایند، اما باید توجه کرد که فعالیت های مالی و فعالان عرصه فراوری کشور متأثر از پیامد های ویروس کرونا هستند و در برخی موارد این تأثیر پذیری به قدری حاد است که ممکن است در برخی فعالیت های مالی به رکود کامل کشیده شویم که صنعت هتل داری، رستوران ها و دفاتر خدمات مسافرتی از جمله آن هستند.

به گفته این مقام مسئول اتاق های بازرگانی، تعاون و اصناف در هماهنگی با یکدیگر بنا دارند سطح پوشش در رسیدگی به فعالیت های مالی متأثر از ویروس کرونا افزایش یابد در این بین اگر به واقعیت ها توجه کنیم و پیش بینی آینده را برای جلوگیری از خسارت بیشتر در مسائل مالی مد نظر قرار دهیم می توانیم از وارد آمدن ضربه های کاری به اقتصاد کشور جلوگیری کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 29 فروردین 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 805

به "امید کسب و کار های کوچک به بازار شب عید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امید کسب و کار های کوچک به بازار شب عید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید