باید بومی سازی قطعات نفت را به متخصصان داخلی سپرد

به گزارش ناق، احمد محمدی پیش از ظهر پنج شنبه در آئین گشایش دهمین نمایشگاه تخصصی تجهیزات ساخت داخل صنعت نفت و حفاری خوزستان اظهار کرد: شروع نمایشگاه نفت و حفاری به سال 1388 برمی شود؛ بومی سازی نیازهای این صنعت از جمله رویکرد و اهداف اصلی طی سال های اخیر بود که هر سال کیفیت آن ارتقاء پیدا می نماید.

باید بومی سازی قطعات نفت را به متخصصان داخلی سپرد

وی اضافه نمود: بسیاری از تجهیزات در حوزه چاه محور، تأسیسات و عملیات حفاری را بومی سازی کردیم که این موضوع با صرف فعل خواستن و نگاه به داخل محقق شد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با اشاره به اینکه در حفاری یک چاه 20 هزار قطعه به کارگیری می گردد، توضیح داد: اگر به همه توانمندی ها و ظرفیت های موجود برای بومی سازی قطعات دست پیدا نکردیم شاید خودمان نخواستیم؛ مدیران میان دستی باید کوشش و همت بیشتری در این زمینه داشته باشند.

محمدی بیان نمود: نباید بخشی از نیازها را مخفی و به بخش خصوصی و صنعت یا دانشگاه ارائه نکرد؛ باید از ظرفیت متخصصان بیشتر بهره مند و تأمین نیازها را تا حد امکان به آنها سپرد.

وی با اشاره به لزوم به خدمت دریافت ظرفیت راکد استان های خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد، بوشهر، فارس و ایلام ادامه داد: مناطق نفتخیز جنوب در پهنه ای ملی فعالیت و عملکرد آن حتی در کشورهای خارجی که با آن ارتباط دارند، اثرگذار است.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در خصوص برگزاری نمایشگاه گفت: رونمایی از کالا و تجهیزات پرکاربرد حفاری و همچنین سیستم های کنترلی و فرآیندی که بومی سازی شدند، برگزاری نشست و پنل های تخصصی با شرکت های دانش بنیان و انجمن های تخصصی از جمله برنامه های نمایشگاه است.

محمدی با اشاره به حضور 220 شرکت داخلی در قالب 160 غرفه افزود: انعقاد تفاهمنامه و قراردادهای ساخت تجهیزات داخل به منظور حمایت از ساخت داخل و انجام اقدامات عملی نیز از دیگر برنامه های نمایشگاه است.

وی اطلاع داد: 70 درصد از شرکت کنندگان در نمایشگاه (بالغ بر 150 شرکت) سازندگان تجهیزات و 30 درصد جزو تأمین کنندگان، شرکت های دانش بنیان و مراکز تحقیقاتی هستند.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در سرانجام یادآور شد: با توجه به رویکرد وزارت نفت یک سری طرح های عمده و مجموعه فعالیت های گسترده ای طراحی و برنامه ریزی شده که بخشی از آن در بُعد توسعه میادین و بخشی معروف به امور عملیات محور است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 فروردین 1398 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 102

به "باید بومی سازی قطعات نفت را به متخصصان داخلی سپرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باید بومی سازی قطعات نفت را به متخصصان داخلی سپرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید