برای واکسیناسیون افراد بالای 18 سال به 7 میلیون دز واکسن نیازمندیم، تزریق بیش از 7 میلیون دُز واکسن کرونا در تهران

به گزارش ناق، خبرگزاری خبرنگاران- فرمانده ستاد مقابله با کرونای استان تهران اعلام نمود: برای برنامه 10 روزه واکسیناسیون افراد بالای 18 سال به هفت میلیون دز واکسن نیازمندیم .

برای واکسیناسیون افراد بالای 18 سال به 7 میلیون دز واکسن نیازمندیم، تزریق بیش از 7 میلیون دُز واکسن کرونا در تهران

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، علیرضا زالی در جلسه فوق العاده ستاد مدیریت و مقابله با ویروس کرونای استان تهران که امروز آدینه با حضور استاندار برگزار گردید، گفت: برای اینکه بتوانیم تمام افراد بالای 18 سال را پوشش واکسیناسیون قرار دهیم طبیعتا امکانات لازم برای آن برای ما فراهم نیست و این جلسه امروز برگزار گردید تا برنامه ریزی های لازم برای این کار انجام گردد و اگر این امکانات فراهم گردد می توانیم ظرف ده روز واکسیناسیون در استان را به اتمام برسانیم.

وی ادامه داد : اولین تاکتیک ما افزایش مراکز تجمیعی است و موارد دیگر شامل افزایش شیفت های مراکز به دو و سه شیفت، استفاده از ظرفیت بیمارستان ها که امکانات لازم و فضای جداگانه دارند و بعلاوه مراکز بهداشتی که فعال نبودند هم وارد مدار شوند، این دست اقداماتی است که می تواند سرعت بیشتری به واکسیناسیون دهد.

زالی اضافه کرد: اگر بخواهیم کل واکسیناسیون تهران را انجام دهیم به 20 میلیون دوز واکسن احتیاج داریم و تا روز گذشته 7 میلیون و 125 هزار واکسن در تهران تزریق شده و یعنی ما به 13 میلیون واکسن دیگر برای پوشش کامل دو دوز تهران احتیاجمندیم؛ اما برای واکسیناسیون در این 10 روز، 13 میلیون احتیاج نداریم بلکه با هفت میلیون دز این کار انجام خواهد شد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونای استان تهران این را هم گفت که از وزارت بهداشت درخواست کردیم که این هفت میلیون دز واکسن را در اختیار ما قرار دهد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 31 شهریور 1400 بروزرسانی: 31 شهریور 1400 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1755

به "برای واکسیناسیون افراد بالای 18 سال به 7 میلیون دز واکسن نیازمندیم، تزریق بیش از 7 میلیون دُز واکسن کرونا در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای واکسیناسیون افراد بالای 18 سال به 7 میلیون دز واکسن نیازمندیم، تزریق بیش از 7 میلیون دُز واکسن کرونا در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید