به خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس خوشبین نیستم

به گزارش ناق، رضا رجبی در تبادل نظر با خبرنگاران گفت: درست نمی دانم از چه زمانی، ولی فکر می کنم بیش از 10، 15 سال باشد که صحبت از خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس است اما این بحث هیچ گاه اتفاق نیفتاده و همواره در حد حرف و شعار مانده است.

به خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس خوشبین نیستم

وی اضافه نمود: فکر می کنم از زمان گودرزی وزیر سابق ورزش و جوانان خصوصی سازی سرخابی ها خیلی جدی تر پیگیری شد اما باز هم مسکوت ماند و اتفاق خاصی نیفتاد. برای همین است که نسبت به عملی شدن واگذاری این دو باشگاه به بخش خصوصی خوشبین نیستیم.

پیشکسوت فوتبال ایران گفت: می گویند استقلال و پرسپولیس هنوز ورشکسته نشده اند. من می گویم اگر این حرف درست باشد، باز هم این دو باشگاه روی مرز ورشکستگی قرار دارند و هر آن ممکن است از خط قرمز عبور نمایند. لذا شرایط این دو تیم بحرانی است و تنها راه نجات آنها واگذاری به بخش خصوصی است.

رجبی تاکید نمود: البته نباید این اجبار باعث گردد تا این دو تیم به افراد یا ارگان هایی واگذار شوند که صلاحیت اداره آن را نداشته و به قول معروف بیایند ابرو را درست نمایند بزنند چشمش را هم کور نمایند. این کار حتما باید عملی گردد، اما باید با مطالعه، دقت و وسواس صورت گیرد.

ملی پوش پیشین فوتبال بیان داشت: استقلال و پرسپولیس سرمایه های ورزشی و ملی کشور هستند و با پشتوانه ده ها میلیون طرفدار می گردد بستری فراهم کرد تا نه تنها هزینه های خود را در بیاورند، بلکه سودده هم باشند. این دو باشگاه در حال حاضر به شدت زیان ده هستند چون در همه سالهای گذشته به صورت دولتی اداره شده و مدیریت هزینه برای آنها معین شده بود. اما در صورت واگذاری به بخش خصوصی این دو باشگاه زیان ده به دو بنگاه مالی سودده تبدیل خواهند شد.

مدافع پیشین تیم استقلال گفت: هر یک روزی که واگذاری استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی به تاخیر بیفتد فوتبال ایران دچار خسران می گردد و باید در این خصوص تسریع صورت گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 913

به "به خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس خوشبین نیستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس خوشبین نیستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید