توفان به 153 واحد مسکونی در آمل آسیب زد، خسارت 79 میلیاردی تندباد

به گزارش ناق، فرماندار ویژه آمل گفت، توفان شدید با سرعت 94 کیلومتر برساعت بامداد یکشنبه به 153 واحد مسکن، چندین واحد تجاری، کشاورزی و تاسیسات برق این شهرستان خسارت زده است.

توفان به 153 واحد مسکونی در آمل آسیب زد، خسارت 79 میلیاردی تندباد

جهت دریافت خدمات درب ضد سرقت چینی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش گروه اجتماعی ناق، سیدجعفر رسولی درباره خسارت توفان بامداد یکشنبه در شهرستان گفت: در آنالیز های اولیه معین شد به بیش از 150 واحد مسکونی به خصوص سربندی واحد ها از 30 تا 70 درصد آسیب وارد شده است.

وی با بیان اینکه بیشتر خسارت های وارد شده به بخش مرکزی و مناطق جنوبی شهرستان آمل بوده است، افزود: در عین حال 30 واحد دیوار مرغداری و دامداری ها نیز براثر تندباد شدید خسارت دید.

خسارت قابل توجه به بخش کشاورزی

فرماندار آمل همچنین به تخریب 10 هکتار فضای گلخانه ای که پوشش پلاستیکی داشتند با خسارت بیش از 75 درصدی اشاره نمود و گفت: به سرشاخه های درخت های بارور کیوی نیز در 60 هکتار خسارت زیادی وارد شد.

رسولی افزود: متأسفانه 60 هکتار مزارع کلزا که در مرحله برداشت محصول بود، در پی این طوفان شدید دچار خسارت و به سربندی سه واحد تجاری و دو واحد مرغداری نیز در پی این تندباد خسارت وارد شد.

کارشناسان در حال ارزیابی خسارت ها

فرماندار ویژه آمل با اشاره به اینکه بخش تأسیسات برق شهرستان نیز در پی تندباد شدید بامداد یکشنبه خسارت زیادی دیده است، گفت: متأسفانه به علت قطعی برق که ناشی از پاره شدن سیم های فشارقوی و ضعیف، سقوط ترانس های برق و افتادن درخت ها بر روی تأسیسات برقی بوده باعث قطعی برق مناطق زیادی از شهر و روستا های شهرستان شده بود.

رسولی افزود: متأسفانه نخستین پیامد خاموشی برق، قطعی آب بود که خوشبختانه با کوشش های صورت گرفته، برق همه مناطق شهری و روستایی وارد مدار شد و مسائل ناشی از قطعی آب نیز رفع شده است.

وی افزود، هنوز ارزیابی نهایی از خسارت های وارد شده به تأسیسات برقی شهرستان اعلام نشده و کارشناسان این اداره در حال آنالیز هستند.

خسارت اولیه 79 میلیارد ریالی طوفان به آمل

فرماندارآمل در عین حال گفت که براثر طوفان شدید 94 کیلومتر بر ساعت بامداد یکشنبه در برآورد های اولیه بیش از 79 میلیارد ریال به بخش های مسکونی، کشاورزی، تأسیسات برقی و تجاری شهرستان آمل خسارت وارد شد.

رسولی با اشاره به اینکه به طور حتم حجم خسارت ها بیشتر از این نیز خواهد شد، ابراز امیدواری کرد، با اعلام جمع بندی نهایی خسارت ها به اداره کل مدیریت بحران استانداری مازندران بتوان در قالب یاری های بلاعوض وتسهیلات کم بهره به خسارت دیده های ناشی از این طوفان یاری کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 31 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 944

به "توفان به 153 واحد مسکونی در آمل آسیب زد، خسارت 79 میلیاردی تندباد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توفان به 153 واحد مسکونی در آمل آسیب زد، خسارت 79 میلیاردی تندباد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید