حمایت عمان و اردن از اخراج سفیر کانادا توسط سعودی: عدم دخالت در امور داخلی عربستان محترم شمرده گردد

عمان و اردن از موضع مخالف عربستان در قبال آنچه مداخله کانادا در امور داخلی خود اعلام شده، حمایت کردند.

حمایت عمان و اردن از اخراج سفیر کانادا توسط سعودی: عدم دخالت در امور داخلی عربستان محترم شمرده گردد

با تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت ارم نیوز، وزارت خارجه عمان در بیانیه ای اعلام نمود، این کشور موضع سیاسی کنونی میان عربستان و کانادا را پیگیری و بر موضع ثابت خود مبنی بر عدم مداخله کشورها در امور داخلی دیگر کشورها تاکید دارد و امیدوار است این موضع گیری میان دو کشور سرانجام یابد.

پیشتر کانادا نسبت به بازداشت فعالان مدنی در عربستان ابراز نگرانی نموده و از ریاض خواسته بود فورا آنها را آزاد کند.

به دنبال این امر عربستان این موضع گیری اوتاوا را دخالتی آشکار در امور داخلی خود خواند و روز یکشنبه سفیر کانادا در این کشور را عنصر نامطلوب خواند و 24 ساعت به او فرصت داد تا ریاض را ترک کند. در همین حال، وزارت امور خارجه عربستان سفیر خود در کانادا را به ریاض فراخواند.

دستگاه دیپلماسی عربستان در بیانیه خود اعلام نمود، علاوه بر تعلیق روابط مالی و سرمایه گذاری، این حق را برای خود محفوظ می داند که دست به اقدامات مضاعفی بزند.

اردن هم نسبت به موضع گیری عربستان درباره کانادا اظهار نظر نموده و گفت، از ریاض حمایت می نماید و این کشور حق دارد به قوانین خود عمل نموده و از امنیت داخلی خود حفاظت کند.

جمانه غنیمات، سخنگوی دولت اردن تاکید نمود، کشورش با هرگونه مداخله در امور داخلی عربستان مخالف است. موضع ثابت ریاض در قبال روابط منطقه ای و بین المللی ایجاب می نماید که حاکمیت ارضی و اصل عدم دخالت در امور داخلی آن محترم شمرده گردد.

منبع: انتخاب
انتشار: بروزرسانی: 11 آبان 1398 شناسه مطلب: 425

به "حمایت عمان و اردن از اخراج سفیر کانادا توسط سعودی: عدم دخالت در امور داخلی عربستان محترم شمرده گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت عمان و اردن از اخراج سفیر کانادا توسط سعودی: عدم دخالت در امور داخلی عربستان محترم شمرده گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید