خبرنگاران سند پدافندشهری مصوب شد

به گزارش ناق، تهران - خبرنگاران - رییس سازمان پدافند غیر عامل کشور گفت: سند راهبردی پدافند شهری در کمیته دائمی پدافند غیرعامل مصوب شده است.

خبرنگاران سند پدافندشهری مصوب شد

به گزارش خبرنگار مالی خبرنگاران، سردار غلام رضا جلالی روز شنبه در حاشیه نهمین همایش سراسری تست آماده بکاری مولدهای اضطراری برق در محل مرکز پایش صنعت برق در شرکت توانیر و در جمع خبرنگاران اضافه کرد: سند راهبردی پدافند شهری به یاری متخصصان تدوین شده و برای اجرا به همه شهرداری ها با اولویت 52 شهرداری شهرهای بالای 200 هزار جمعیت ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: فردا یکشنبه یازدهم آبان ماه نیز یک همایش در این باره در محل وزارت کشور با حضور شهرداران برگزار خواهد شد تا نحو اجرا و نواقص احتمالی آن مورد ارزیابی قرار گیرد.

جلالی سند پدافند شهری مصوب شده را یک الگوی نوین و پیشرفته از توسعه امنیت افزا توصیف کرد که خواهد توانست توسعه ها و برنامه های شهری را همراه با موضوع امنیت و قابلیت های ایمنی ارتقا دهد.

رییس سازمان پدافند غیر عامل کشور ابراز امیدواری کرد، ایران بتواند در یک بازه زمانی سه ساله این سند به نتیجه لازم دست یابد.

وی با بیان اینکه استراتژی دشمن به سمت جنگ زیر ساخت ها تغییر یافته است به حادثه ای که در بندرشهیدرجایی و در بخش حمل و نقل رخ داد اشاره نمود و گفت: براین اساس لازم بود برای ارتقای آمادگی ها در همه بخش ها به صورت هماهنگ اقدام گردد.

جلالی ادامه داد: براین اساس دستوالعملی در کمیته دائمی پدافند غیر عامل به تصویب رسید که آن شاخصه ها، چرخه ها، الزام ها و روش های ایجاد آمادگی در همه دستگاه ها را در خود دارد.

رییس سازمان پدافند غیر عامل کشور اضافه کرد: دستورالعمل مذکور به طرحی عملیاتی پیشگیرانه تبدیل شد تا بتوان قبل از وقوع هرحادثه پیشگیری های را لازم داد.

وی گفت: درقالب این دستورالعمل برنامه ها اجرای شده و در بخش سایبری که با سطح بیشتری از تهدید روبه رو است طرح ریزی ها و آموزش های لازم ارائه شد و به همه دستگاه های اجرایی ابلاغ شد.

جلالی اضافه کرد: براین اساس یک عملیات پیشگیرانه از 10 مهر تا 10 آذرماه صورت خواهد گرفت تا بتوان سطح آمادگی 150 دستگاه و مرکز حساس کشور را ارزیابی و برای ارتقای آن اقدام کرد.

رییس سازمان پدافند غیر عامل کشور با بیان اینکه این آمادگی ها هم در حوزه سایبری و هم زیرساختی است ادامه داد: یکی از خوبی های کرونا و مقابله با آن این بود که درصد آمادگی زیرساخت های حیاتی کشور را نشان داد.

وی گفت: آمادگی دستگاه هایی مانند آب، برق، گاز و ارتباطات در پیک کرونا و حتی بخش نفت نشان داد از سطح بالایی برخوردار است به گونه ای که اجازه قطع خدمات برای لحظه ای داده نشد.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 آذر 1399 بروزرسانی: 17 آذر 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1257

به "خبرنگاران سند پدافندشهری مصوب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سند پدافندشهری مصوب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید