خبرنگاران معاون سیاسی استاندار: دانشگاهیان باید به توسعه خراسان شمالی یاری نمایند

به گزارش ناق، بجنورد - خبرنگاران - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی گفت: دانشگاهها و مراکز آموزش عالی می توانند نقش موثری در توسعه متوازن و پایدار منطقه داشته باشند و انتظار آن است که در ابعاد مختلف به مدیریت استان یاری نمایند.

خبرنگاران معاون سیاسی استاندار: دانشگاهیان باید به توسعه خراسان شمالی یاری نمایند

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران احمد برادران روز چهارشنبه در کمیسیون دانشجویی خراسان شمالی اظطهار داشت: هم اینک در دانشگاههای استان 35 هزار دانشجو و 700 نفر عضو هیات علمی داریم که چنین مجموعه ای یک سرمایه بسیار غنی محسوب می گردد و در صورت مشاوره دادن به مدیریت عالی استان، می تواند در توسعه همه جانبه منطقه نقش آفرینی کند.

وی، ظرفیت اساتید و هیات های علمی را در توسعه بسیار موثر خواند و اظهار داشت: ارائه مدل های توسعه در منطقه، ارائه طرح های جامع در شهرها و آنالیز آسیب های اجتماعی از مهم ترین مواردی است که دانشجویان و اساتید می توانند در این حوزه اثرگذار بوده و به بهبود شرایط یاری نمایند.

رئیس کمیسیون دانشجویی استان، نقش آموزش عالی و دانشگاه ها را ویژه دانست و گفت: پیشران توسعه در هر جامعه، وجود نیروی انسانی است و این نیروی انسانی متخصص و ماهر در مراکز آموزش عالی با ویژگی های مورد انتظار نظام، تربیت می گردد.

برادران توضیح داد: مراکز آموزش عالی می توانند در جهت عمران، توسعه و آبادانی منطقه کوشش نمایند زیرا ما اعتقاد داریم هر چه دیوار بین دانشگاه و جامعه کوتاه تر باشد به توسعه منطقه یاری بیشتری شده است.

وی اضافه نمود: وظیفه مراکز آموزشی تنها پرداختن صرف به مباحث آموزشی نیست، بلکه در داشتن ارتباط با جامعه است و این مهم به وسیله گفتمان سازی و درک متقابل بین صنعت، معدن، تجارت و کشاورزی میسر است.

هم اینک حدود 40 دانشگاه، مجتمع و مرکز آموزش عالی دولتی، غیرانتفاعی و آزاد در استان خراسان شمالی فعالیت دارند.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 آبان 1399 بروزرسانی: 3 آبان 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1161

به "خبرنگاران معاون سیاسی استاندار: دانشگاهیان باید به توسعه خراسان شمالی یاری نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران معاون سیاسی استاندار: دانشگاهیان باید به توسعه خراسان شمالی یاری نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید