خواب خوب، کلید موفقیت است، اما میزان خواب شما در مقایسه با بزرگانی مانند بیل گیتس، جف بزوس و وارن بافت، چگونه است؟!

به گزارش ناق، خیلی بعید است که شما از شخص موفقی که تجارت موفقی را اداره می نماید، بعد از ارائه یک درخواست بشنوید که:

خواب خوب، کلید موفقیت است، اما میزان خواب شما در مقایسه با بزرگانی مانند بیل گیتس، جف بزوس و وارن بافت، چگونه است؟!

بگذارید بعد از چرت عصرگاهی ام پاسخ بدهم! یا اینکه خواب آلودم، بگذارید کمی بخواب، بعد!

ما انتظار داریم که اشخاص پیروز همیشه پرانرژی باشند و فرایند کارها را تسریع و راهنمایی نمایند.

خواب باکیفیت شب به گواه دانشمندان، کلید موفیت است و ما انتظار نداریم که شخصی با زندگی شبانه و خواب های آشفته به مدارم بالای مدیریت و سطوح بالای تصمیم گیری برسد. خواب کم تمرکز را کم کند و شما را آشفته می نماید.

اما واقعا مشاهیر شامال آدم های ثروتمند، مشهور و سیاستمداران هر شب چند ساعت می خوابند؟

جالب است که بر اساس تحقیقات میزان خواب و الگوهای خواب مشاهیر بسیار متفاوت است که از این امر می گردد استنباط کرد که نمی توان به همه افراد برای بهداشت خواب و سلامت و افزایش پیروزیت، یک عدد و رقم ثابت تجویز کرد.

بر اساس تحقیقات اجرا شده:

مارک زاکربرگ:

ساعات طولانی کار می نماید، کارش تا ساعات شب هم طول می کشد، طوری که تازه ساعت 3 شب بامداد به خواب می رود و ساعت 8 صبح از خواب برمی خزد. پس روی هم رفته فقط 5 ساعت می خوابد. میزان خوابی که برای بسیاری از ما کم به نظر می رسد.

بیشتر ماها با 6 ساعت خواب شبانه و یک ساعت چرت عصرگاهی سر حال می شویم!

ایلان ماسک

شاید فکر کنیم که ایلان ماسک که این ماه ها دریافته ایم در زندگی شخصی شیطنت هایی دارد، نمی تواند به منظمی بسیاری از رؤسای شرکت های برزگ فناوری باشد، اما او هم یک الگوی روزانه منظم را دنبال کند. اما خودش را مقید به قانون 120 ساعت کار هفتگی نموده است.

ضمناًً ساعت یک شب می خوابد و 7 صبح بیدار است و خودش را عادت داده که قبل از خواب اندکی مطالعه داشته باشد.

جف بزوس

او هر شب حدود 7 تا 8 ساعت می خوابد. این میزان از خواب حلق و انرژی او را بهتر می نماید و باعث می گردد که تصمیم های هوشمندانه تری بگیرید

دونالد ترامپ

چه از تصمیم های سیاسی او راضی باشید و یا نباشید، باید بپذیرید که شایستگی ها و زرنگی های داشته که توانسته در جامعه پررقابت آمریکا، خودش را تا این سطح از پیروزیت مالی و سیاسی بالا بکشد. جالب است بدانید که او کمترین میزان خواب را در میان همتایان خود دارد. گفته می گردد او فقط 3 ساعت در شبانه روز می خوابد.

شاید دقیقا به همین خاطر باشد که او جو بایدن را دست می اندازد و ویدئوهای چرت زدن او در بعضی از همایش های را گواهی بر ازکارافتادگی بایدن قلمداد می نماید!

ورزشکارانی مانند تا بردی و استفان کوری

اما جالب است بدانید که ما ورزشکارانی داریم که به کمتر از 9 ساعت خواب شبانه روزی راضی نمی شوند. دو تا از این ورزشکاران تام بردی از NFL آمریکا و استفان کوری از NBA هستند.

بیل گیتس

همان طور که می دانید او یکی از منظم ترین آدم های مشهور معاصر است. او یک ساعت قبل از خواب مطالعه می نماید. همین باعث می گردد که کیفیت خوابش بسیار ارتقا پیدا کند. از نیمه شب می خوابد و حدود ساعت 7 صبح بیدار می گردد.

وارن بافت

او هم اهل مطالعه است و 8 ساعت خواب 24 ساعته دراد.

پس دیدیم که میزان خواب و ساعت آغاز خواب و عادات قبل از خواب در میان مشاهیر، متغیر است. اما هر کدام متناسب با شرایط خودشان، یک الگوی منظم اختیار نموده اند و به آن پاینبد هستند.

دست آخر به اینفوگرافی بسیار جالبی توجه کنید که همه این الگوها و اعداد و عادات مربوط به خواب در میان مشاهیر را به صورت زیبایی خلاصه نموده و به نمایش گذاشته است.

منبع

منبع: یک پزشک
انتشار: 6 آبان 1399 بروزرسانی: 6 آبان 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1167

به "خواب خوب، کلید موفقیت است، اما میزان خواب شما در مقایسه با بزرگانی مانند بیل گیتس، جف بزوس و وارن بافت، چگونه است؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواب خوب، کلید موفقیت است، اما میزان خواب شما در مقایسه با بزرگانی مانند بیل گیتس، جف بزوس و وارن بافت، چگونه است؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید