فروش نانوفناوری ایران در هند

به گزارش ناق، جهت صادرات محصولات دانش بنیان ایرانی به هند با امضاء قراردادی میان ایران و هند تسهیل می گردد.

فروش نانوفناوری ایران در هند

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، با توجه به نیازهای رو به رشد بازارهای بین المللی و توانمندی شرکت های ایرانی در فراوریات دانش بنیان، خدمات صادرات این دسته از محصولات می تواند جذابیت جدیدی را برای بخش صادرات ایران فراهم کند.

ارزش اضافه نموده نهفته در محصولات دانش بنیان، ظرفیتی است که باید برای برون رفت کشور از خام فروشی فعال گردد؛ در این جهت دولت، صنعت و واحدهای علمی کشور به یاری یکدیگر می توانند مسائل و محدودیت های پیش روی صادرات را برداشته و با نگاه هم افزا، گام های موثری را در پیشرفت صادرات فناوری بردارند تا نام ایران آن گونه که شایسته است در بازار فناوری های نوظهور بدرخشد.

در این راستا ستاد توسعه فناوری نانو با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دفاتری با هدف توسعه بخش صادرات محصولات دانش بنیان در حال راه اندازی دارد. تاکنون در کشورهای چین (شهرهای سوژو و گوانجو)، اندونزی، ترکیه، عراق، سوریه مراکزی به این جهت راه اندازی شده اند.

مرکز فروش و خدمات فناوری ایران در هند با امضای توافق نامه بین موسسه خدمات فناوری تا بازار و طرف هندی رسما فعالیت خود را شروع کرد.

این مرکز علاوه بر ارائه خدمات برای تسهیل امر صادرات محصولات دانش بنیان به هند، با برگزاری نشست های نامزد تجاری و شرکت در نمایشگاه های معتبر هند درصدد است تا تجار و صنایع هند را برای خرید از شرکت های فناور ایرانی ترغیب کند. محصولات شرکت های ایرانی در حوزه­های انرژی، سلامت و بهداشت، مواد هوشمند و پیشرفته، ساختمان از اولویت بالاتری برای صادرات به هند برخوردارند.

حامد افشاری؛ مدیر موسسه خدمات فناوری تا بازار درباره این توافق نامه می گوید: امیدواریم که امضاء این تفاهم نامه بتواند برکاتی برای فراوری ثروت و ارزش اضافه نموده برای شرکت های دانش بنیان داشته باشد. ما طی ماه های آینده نشست های تخصصی را در حوزه هایی نظیر پلیمر، نساجی، سلامت و فیلتر خواهیم داشت و امیدواریم که با توجه به جمعیت هند و بازار بزرگ این کشور بتوانیم صادرات محصولات دانش بنیان را به این کشور انجام دهیم.

سید مجتبی قدمگاهی؛ مدیر مرکز فروش محصولات دانش بنیان ایران در هند بیان داشت این توافق نامه حاصل کوشش و تمرکز 6 ماهه ای است که با طرف خارجی امروز به امضا رسید. قطعا این شروع راه است و برای پیشبرد اهداف و رسیدن به یک تجارت خوب بین دو کشور تمام سعی خود را به کار خواهیم بست. وی اضافه نمود تمام زنجیره فراوری تا فروش باید همت نمایند تا برای صادرات پایدار محصولات دانش بنیان به هند و کشورهای دیگر همه ظرفیت ها به کار گرفته گردد. اگر شرکت های قوی ایرانی در عرصه فناوری بتوانند یک خوشنامی صادراتی در هند ایجاد نمایند راه برای شرکت های متوسط و کوچک هم باز خواهد شد.

دسترسی آسان و ارزان، رابطه خوب دو کشور ایران و هند، خطوط کشتیرانی و بنادر، معافیت از تحریم های بندر چابهار برای هند، خوشنامی محصولات ایران در بازار هند از جمله موارد و مزیت های این بازار یک میلیارد و چهارصد میلیون نفری است.

نخستین برنامه این مرکز که به زودی اعلام خواهد شد برگزاری یک نشست نامزد تجاری (Business Matchmaking) با حضور بیست شرکت از ایران خواهد بود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 آبان 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 462

به "فروش نانوفناوری ایران در هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش نانوفناوری ایران در هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید