معاون وزیر بهداشت: تشویق به سفر در رسانه ها ممنوع است

به گزارش ناق، معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه ای به معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر ترغیب مردم به رعایت دستورالعمل های وزارت بهداشت بر ممنوعیت تبلیغ و تشویق مردم به سفر در رسانه ها تاکید نمود.

معاون وزیر بهداشت: تشویق به سفر در رسانه ها ممنوع است

به گزارش ایرنا، علیرضا رئیسی در نامه ای به محمد خددادی، معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشت: به رغم اینکه سیاست کلی بر ممنوعیت تشویق به سفر و تاکید بر پرهیز از انجام مسافرت هاست، با توجه به تعطیلات نوروزی و آغاز سال جدید، افزایش مسافرت ها و تردد های بین شهری احتمال دارد.

از طرفی با توجه به شرایط بسیار حساس و ناپایدار اغلب استان ها از نظر شیوع بیماری کووید 19 و نگرانی از نزدیک بودن موج چهارم شیوع کرونا به دلیل جا به جایی های گسترده احتمالی در سطح کشور رعایت دقیق و کامل پروتکل های بهداشتی بیش از پیش لازم است.

معاون وزیر بهداشت در این نامه از معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد خواست: دستور فرمایید در راستای صیانت از هموطنان رعایت اصول لازم در این ایام به صورت ویژه به وسیله رسانه های انجام گردد.

وی اضافه نمود: عدم تشویق به سفر و تاکید بر عدم انجام مسافرت ها به همه شهرها، خودداری از برگزاری تجمعات و دورهمی ها و عدم انجام دید و بازدید های حضوری توسط مردم، اطلاع رسانی نکات بهداشتی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا، رعایت اولویت سلامت و مسئولیت اجتماعی افراد در مبارزه با بیماری کووید 19، تبیین مستمر شرایط کرونا در کشور و ضرورت رعایت دستورالعمل های بهداشتی در صورت ضرورت انجام سفر با هدف جلوگیری از عادی انگاری در رسانه ها مورد تاکید است.

رئیسی گفت: استفاده عموم مردم از ماسک در تمام تردد های درون و برون شهری در صورت ضرورت به انجام سفر، رعایت کامل فاصله گذاری اجتماعی و اجرای صحیح پروتکل های بهداشتی، رعایت بهداشت فردی استفاده از ماسک و شست و شوی منظم و صحیح دست ها، ممنوعیت اقامت در مدارس و اماکن دولتی در همه شهرها، ممنوعیت برپایی چادر در بوستان ها، پارک ها و مراکز تفریحی در تمام شهر ها و ممنوعیت اقامت در کمپ های جنگلی در همه شهر ها موضوعی است که در رسانه ها نیز باید مورد توجه باشد.

بر اساس آخرین گزارش وزارت بهداشت، هم اکنون 12 شهرستان از نظر خطرپذیری کرونا در شرایط قرمز و 39 شهرستان نارنجی هستند و بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مسافرت از و به شهر های با شرایط قرمز و نارنجی، ممنوع است.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت تا به امروز یک میلیون و 801 هزار و 65 نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد جان باختگان کرونا در کشور به 61 هزار و 797 نفر رسیده است.

منبع: فرارو
انتشار: 31 فروردین 1400 بروزرسانی: 31 فروردین 1400 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1520

به "معاون وزیر بهداشت: تشویق به سفر در رسانه ها ممنوع است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون وزیر بهداشت: تشویق به سفر در رسانه ها ممنوع است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید