نگارش چهار کتاب درباره میراث اسلامی شیعه به قلم کشیش مسیحی

به گزارش ناق، به گزارش خبرنگاران، دکتر کریستوفر کلوهیسی، کشیش کاتولیک و استاد دانشگاه در عرصه دینی و فرهنگی چهارکتاب درباره میراث اسلامی شیعه به زبان انگلیسی چاپ و منتشر کرد.

نگارش چهار کتاب درباره میراث اسلامی شیعه به قلم کشیش مسیحی

کریستوفر کلوهیسی پس از ارایه مقاله ها و سرانجام نامه هایی که نشان از عظمت و عظیمی اهل بیت(ع) و تفکر ناب و اصیل شان است، به تالیف این کتاب ها اقدام کرد.

این چهار کتاب کلوهیسی درباره کربلای معلی، فاطمه بنت محمد(ص)، نیمی از قلب.. حکایات زینب بنت علی(ع) و اسلام شیعی است. در این کتاب ها به ذکر روایت ها، پیش گویی ها و پیغام های آسمانی پیش از اسلام و تفکر شیعی و شخصیت های برجسته همچون حضرت زهرا(ع) و حضرت زینب کبری(ع) پرداخته است.

کتاب نیمی از قلب که چاپ دوم آن منتشر شده است، برنده بهترین کتاب های تاریخ اسلام توسط Book Authority شده است.

پرفسور کلوهیسی معتقد است که باوجود تفاوت های متعدد دربسیاری از وقایع زندگی حضرت زهرا(ع) و مریم مقدس(ع)، اما شباهت هایی بین آنها به خصوص در خصوص عصمت، پاکی، بی گناهی، عفت، مژده تولد فرزندانشان وجود دارد. همچنین، این دو بانوی عظیم غم و اندوه در زندگی تجربه کردند.

این استاد دانشگاه در کتاب فاطمه بنت محمد(ص) آورده است: حضرت زهرا(ع) معصوم است و این بدان معناست که وی در طول زندگی پربرکت خود از هرکونه گناه و خطا مبرا بوده است.

وی می گوید: متون شیعه بر نقش شفاعت حضرت زهرا(ع) تاکید دارند. اما آموزه های کلیسا نقش حضرت مریم(ع) در این باره را ذکر نکردند. حضرت زهرا(ع)منبع الهام برای آزادی، عدالت و مبارزه با ظلم و تبعیض و الگو و نمونه یک زن مومن بوده است.

کلوهیسی در کتاب نیمی قلب:حکایات زینب بنت علی(ع)، می گوید: حضرت زینب(ع) زنی شجاع بود که پس از حادثه دلخراش عاشورا، همه روزها به روزهای زینب(ع) تبدیل شد.

وی می گوید: او شخصیت مثال زدنی است که درمواض قاطع و واقعی اش دربرابر حاکمان ظلم ایستاد. حضرت زینب(ع) تنها به خاطر شجات و قوی بودنش یزید را درهم نشکست، بلکه به دلیل این بود که واقعیت را گفت.

این استاد دانشگاه می گوید: حضرت زینب(ع) روح شیعه را متبلور نموده است. قلب او در هر مکانی که قلب امام حسین(ع) می تپد، می تپد.

وی در کتاب واقعه کربلا می گوید: کربلا یک واقعه یکباره نیست، بلکه یک منحنی همیشگی است. منحنی به سمت استقامت، عدالت و امید است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 6 خرداد 1400 بروزرسانی: 6 خرداد 1400 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1584

به "نگارش چهار کتاب درباره میراث اسلامی شیعه به قلم کشیش مسیحی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگارش چهار کتاب درباره میراث اسلامی شیعه به قلم کشیش مسیحی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید