وزیر دفاع آمریکا فردا به چین سفر می نماید

به گزارش ناق، سخنگوی مطبوعاتی وزارت دفاع چین بیان کرد جیمز متیس وزیر دفاع آمریکا بنا به دعوت وی فنگ هه عضو شورای دولتی و وزیر دفاع چین، از روز سه شنبه تا پنجشنبه 26 تا 28 ژوئن (5 تا 8 تیر) به چین سفر می نماید.

وزیر دفاع آمریکا فردا به چین سفر می نماید

با تور چین ارزان سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش ایرنا، رن گوئو چیانگ سخنگوی مطبوعاتی وزارت دفاع چین اضافه کرد: در این مدت رهبران دولت و ارتش چین جداگانه با وی دیدار نموده و دو طرف درباره روابط دو ارتش و مسایل مورد توجه دو کشور گفتگو خواهند کرد.

او گفت: توسعه سالم و باثبات روابط ارتش های چین و آمریکا با منافع مشترک دو کشور منطبق بوده و از جمله انتظارات عمومی جامعه بین المللی است.

سخنگوی مطبوعاتی وزارت دفاع چین اظهار داشت چین به توسعه روابط نظامی با آمریکا بسیار اهمیت می دهد و امیدوار است آمریکا نیز با چین در یک جهت به پیش برود و برای تبدیل روابط ارتش دو کشور به عاملی مهم و باثبات برای روابط دو کشور، کوشش کند.

سفر وزیر دفاع آمریکا به چین در شرایطی است که دو کشور بر سر دریای جنوبی و عبور کشتی ها و ناو های یکدیگر در این دریا با یکدیگر مناقشه دارند.

چین دریای جنوبی را بخشی از آب های خود می داند، اما آمریکا بر حق کشتیرانی در این دریا به عنوان آب های بین المللی تاکید دارد.

دریای جنوبی چین دریایی حاشیه ای است که بخشی از اقیانوس آرام به شمار می آید و ناحیه ای در حدود 3 و نیم میلیون کیلومتر مربع از سنگاپور تا تنگه تایوان را دربر می گیرد.

پس از پنج اقیانوس دنیا این دریا بزرگ ترین ناحیه دریایی دنیا است.

جزیره های واقع بر دریای جنوبی چین که با هم یک مجمع الجزایر را تشکیل می دهند افزون بر صد ها عدد هستند این جزیره ها که خالی از سکنه هستند و همچنین خود دریا، مورد جدال کشور های مختلف بوده اند به همین علت حتی نام های متفاوتی برای اشاره به این دریا به کار می رود که البته دریای جنوبی چین نام پذیرفته شده بین المللی، حداقل در انگلیسی و زبان های اروپایی است.

جمهوری خلق چین تقریبا بر کل دریا و کشور های ویتنام، فیلیپین، مالزی، برونئی و تایوان هریک بر بخش هایی از آن ادعای مالکیت دارند، همچنین این کشور ها بر سر جزایر غنی از نفت و گاز اسپراتلی و پارسل اختلاف دارند.

ایالات متحده این دریا را از آب های بین المللی می داند و بر حق قانونی کشتی ها و زیر دریایی هایش در رفت و آمد در این دریا تاکید می ورزد.

منبع: انتخاب
انتشار: 21 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 451

به "وزیر دفاع آمریکا فردا به چین سفر می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دفاع آمریکا فردا به چین سفر می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید