وقتی رئیس فیفا را سر کار گذاشتیم!

به گزارش ناق، اولین بار در حاشیه سفر اینفانتینو به تهران مدیران فوتبال کشور مراسم کلنگ زنی ساخت این پروژه بسیار مهم را انجام دادند و مهدی تاج وعده داد که تشکیلات فوتبال کشور با افتتاح این ساختمان شیک و بزرگ در یک ساختمان جمع خواهد شد.

وقتی رئیس فیفا را سر کار گذاشتیم!

به گزارش، باور می کنید پروژه ساخت ساختمان اداری جدید فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی با این که دو بار از دو سال گذشته تا کنون توسط رئیس فیفا و رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا کلنگ خورد، در بحث عملیات عمرانی حتی یک درصد هم پیشرفت نداشته است؟!

اولین بار در حاشیه سفر اینفانتینو به تهران مدیران فوتبال کشور مراسم کلنگ زنی ساخت این پروژه بسیار مهم را انجام دادند و مهدی تاج وعده داد که تشکیلات فوتبال کشور با افتتاح این ساختمان شیک و بزرگ در یک ساختمان جمع خواهد شد. بعد از این اتفاق، اما هیچ اتفاق جدیدی در کمال تعجب رخ نداد و عملیات عمرانی هم آغاز نشد.

تعطیلی پروژه ای که بالاترین مقام فوتبال دنیا کلنگ احداث آن را زد، موضوعی بود که هیچ جواب قانع کننده ای برای آن وجود نداشت. از همان موقع برای خیلی ها سوال به وجود آمده بود که اینفانتینو کلنگ ساخت ساختمانی را زد که شاید هیچ وقت ساخته نشود و یا اگر قرار بر ساختن باشد، هر وقت مدیران فوتبال ایران دوست داشتند، این اتفاق رخ بدهد؟ با این حال بعد از مدت ها بلاتکلیفی در حاشیه سفر شیخ سلمان رئیس بحرینی کنفدراسیون فوتبال آسیا به تهران در آبان ماه سال گذشته، سایت فدراسیون از برگزاری مراسم کلنگ زنی احداث ساختمان اداری فوتبال ایران اطلاع داد و با حضور رئیس AFC این مراسم هم برگزار گردید.

حالا، اما شاید برای شما جالب باشد که بدانید بعد از کلنگ زنی شیخ سلمان هم دوباره این پروژه آغاز نشده و شما در این محل جز چند آجر و زمین صاف هیچ چیز دیگری مشاهده نمی کنید. نکته قابل تأمل اینجاست که در زمان حضور شیخ سلمان مدیران فوتبال کشور با نصب یک تابلو آغاز پروژه این ساختمان را آبان 97 اعلام کردند و تاریخ انتها این عملیات عمرانی و افتتاح ساختمان اسفندماه 1400 اعلام شده بود.

در این رابطه بد نیست بدانید تنها اقدام فدراسیون برای ساخت این بنا، خالی کردن یک تریلی ماسه و یک تریلی آجر در محل پروژه است که به نظر می رسد این مصالح ساختمانی نیز مربوط به تعمیرات مهمانسرای کمپ تیم های ملی باشد. دیگر اتفاق جالب طی این ماه ها، تخلیه نخاله های ساختمانی در محل این پروژه است که به طور کلی یک اقدام رو به عقب در جهت احداث این بنا است.

با وجود این به نظر می رسد بحران ارزی و اقتصادی در کشور و عدم دریافت یاری های اقتصادی از سوی فیفا به خاطر تحریم ها دلیل اصلی عدم آغاز این پروژه بوده است. مدیران فوتبال تصمیم داشتند برای اجرای این عملیات حتی دو ساختمان فدراسیون و سازمان لیگ در میدان پیروزان و میدان شیخ بهایی را به فروش برسانند که هنوز هیچ کدام از این کار ها هم انجام نشده است.

منبع: روزنامه شهروند

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 7 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 308

به "وقتی رئیس فیفا را سر کار گذاشتیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقتی رئیس فیفا را سر کار گذاشتیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید