79 هفته در صدر ، خواننده 28 ساله برترین هنرمند دهه بریتانیا شد

به گزارش ناق، اد شیران با 79 هفته صدرنشینی ترانه ها و آلبوم هایش در جدول پرفروش ترین ها به عنوان برترین هنرمند دهه 2010 بریتانیا برگزیده و معرفی گردید.

79 هفته در صدر ، خواننده 28 ساله برترین هنرمند دهه بریتانیا شد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش ناق به نقل از گاردین، خواننده و آهنگساز 28 ساله بریتانیایی در مجموع 12 تک آهنگ و آلبوم در صدر جدول محبوب ترین و پرفروش ترین های بریتانیا در یک دهه اخیر داشته که بیش از هر هنرمند دیگر است. از این تعداد، آلبوم ها 41 هفته صدرنشین بودند و تک آهنگ ها 38 هفته و شیران در مجموع با 79 هفته رکورد بیشترین هفته صدرنشینی را از آن خود کرد.

شیران در فهرست 40 ترانه برتر هم در مجموع 572 هفته در جدول برترین ها حضور داشت که بیش از هر هنرمند دیگر در یک دهه گذشته است. این رکوردها در شرایطی برای خواننده جوان به دست آمد که تنها پنج سال از ورود او به دنیای هنر می گذرد و در نیمی از دهه رو به خاتمه 2010 خبری از شیران در این عرصه نبوده است.

ستاره موسیقی پاپ دنیا در عرصه کسب درآمد از اجرای کنسرت هم یک رکورد شگفت خلق کرد و سال جاری با 775 میلیون دلار پردرآمدترین خواننده تاریخ لقب گرفت. شیران با این رقم رکورد سال 2011 گروه U2 را هم شکست.

شیران که ترانه جنوب مرز را در جدول 10 آهنگ برتر دارد، یکی از چهار هنرمند تاریخ است که هزار هفته یا بیشتر در جدول 75 آهنگ برتر حضور داشته است. فقط الویس پریسلی، کلیف ریچارد و ریحانا رکوردی بهتر از 1002 هفته صدرنشینی شیران دارند.

از سوی دیگر، شکل تو شیران با 4.3 میلیون فروش بزرگ ترین ترانه دهه است و او دو آهنگ دیگر هم در فهرست پنج ترانه برتر 10 سال اخیر دارد. هر چند در برترین آلبوم های دهه دو آلبوم ادل صدرنشین هستند و دو آلبوم شیران سوم و چهارم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 دی 1398 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 580

به "79 هفته در صدر ، خواننده 28 ساله برترین هنرمند دهه بریتانیا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "79 هفته در صدر ، خواننده 28 ساله برترین هنرمند دهه بریتانیا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید