این منطقه پولدارنشین تهران کمترین فرزند را دارند

به گزارش ناق، تعداد ولادت های ثبت شده در 9 ماهه نخست سال جاری 33 هزار و 846 مورد کمتر از مدت مشابه در سال گذشته است. به بیانی دیگر در 9 ماهه سال جاری 810 هزار و 877 مورد ولادت و در مدت مشابه سال قبل 844 هزار و 723 مورد ولادت به ثبت رسیده است.

این منطقه پولدارنشین تهران کمترین فرزند را دارند

به گزارش همشهری آنلاین، از سوی دیگر تعداد ولادت های ثبت شده طی سال های 96 تا 99 در قیاس با آمار سال قبل خود نیز نشان می دهد همیشه فرزندآوری با کاهش 2، 6، 8 و در بعضی بازه ها 12 درصدی روبرو بوده است.

محمدمهدی لبیبی، استاد دانشگاه و پژوهشگر حوزه علوم اجتماعی با بیان اینکه آمارهای مرکز آمار و پژوهش های دانشگاهی نشان می دهد که مشکل در بحث فرزندآوری بیشتر فرهنگی است، توضیح داد: مرفه ترین منطقه ایران را پیدا کنید و شاخص های رفاه اجتماعی آن منطقه را بسنجید. برای مثال منطقه 3 تهران که اکثریت ساکنین آن شرایط رفاهی خوبی دارند را در نظر بگیرید. با وجود آنکه ساکنین این منطقه از تهران شرایط رفاهی خوبی دارند اما اصلا شاهد رشد سریع جمعیت و تعداد زیاد فرزند در این منطقه نیستم. حتی خانواده های زیادی در این منطقه از تهران داریم که بدون فرزند هستند. از سوی دیگر اغلب خانواده هایی که فرزند زیادی دارند، حاشیه نشین هستند. بنابراین توجه به همین امر، نظریه تک عامل بودن مالی در امر فرزندآوری را رد می نماید.

منبع: فرارو
انتشار: 23 دی 1401 بروزرسانی: 23 دی 1401 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 2148

به "این منطقه پولدارنشین تهران کمترین فرزند را دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این منطقه پولدارنشین تهران کمترین فرزند را دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید