بوریس جانسون: هر چه می خواهد بشود، 31 اکتبر از اتحادیه اروپا خارج می شویم

به گزارش ناق، بوریس جانسون امروز (چهارشنبه) از ارائه طرح هایش درخصوص بریگزیت به اتحادیه اروپا اطلاع داد و در عین حال، گفت در صورت عدم موافقت با برنامه های او، خروج انگلیس از این اتحادیه در شرایط بدون توافق اتفاق می افتد.

بوریس جانسون: هر چه می خواهد بشود، 31 اکتبر از اتحادیه اروپا خارج می شویم

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس، طی سخنرانی خود در کنفرانس سالانه حزب محافظه کار، پایبندی خود به بریگزیت (خروج این کشور از اتحادیه اروپا) را اعلام کرد و به ارائه جزئیاتی از آنچه که مصالحه معقول و منصفانه با اتحادیه اروپا می خواند، پرداخت.

جانسون درخصوص راهبردی که آینده بریگزیت، اتحادیه اروپا و عضویت این کشور در آن را مشخص خواهد نمود، مدعی دریافت امتیازاتی از بروکسل است تا از این طریق، حامیان بریگزیت و مجلس بریتانیا را راضی به تایید هرگونه توافق احتمالی سازد.

نخست وزیر بریتانیا خطاب به اعضای حزب خود گفته است: هرچه می خواهد بگردد، سی و یکم اکتبر از اتحادیه اروپا خارج می شویم؛ ما درخصوص طرح هایی معقول و سازنده که می تواند به سازشی برای هر دو طرف منتهی گردد، به رایزنی ها ادامه می دهیم.

او تاکید نمود: جای شکی نیست که راه جایگزین، [خروج] بدون توافق است.

جانسون گفت تعویق خروج ماهانه یک میلیارد پوند برای مالیات دهندگان بریتانیایی هزینه دارد.

او همچنین از رای مثبت مادرش به خروج از اتحادیه اروپا اطلاع داد و گفت: بگذارید آس خود را رو کنم مادرم هم به بریگزیت رای مثبت داده است.

خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا که در باور جانسون، کمتر از یک ماه دیگر به وقوع می پیوندد، مهم ترین تغییر ژئوپلیتیکی این کشور پس از جنگ جهانی دوم به شمار می رود.

این موضوع باعث بروز کشمکش ها میان سیاست مداران انگلیس شده و شکاف عمیقی در جامعه این کشور بروز داده است؛ طی همه پرسی سال 2016، 52 درصد از مردم به خروج از اتحادیه اروپا رای دادند و 48 درصد دیگر، مخالف این اقدام بودند.

بوریس جانسون بدون ارائه جزئیات طرح های پیشنهادی خود در مشخص رویه خروج از اتحادیه اروپا، تاکید داشته که در مرز این کشور و ایرلند -که بخشی از اتحادیه اروپاست- هیچ گونه مانع و ایست بازرسی ایجاد نخواهد شد. به گفته او، لندن به توافق صلح سال 1998 که به درگیری های سی ساله در این منطقه سرانجام داده بود، احترام خواهد گذاشت.

این رهبر محافظه کار گفته است بریتانیا تمام و کمال از اتحادیه اروپا بیرون می آید و لندن، کنترل سیاست تجاری اش را از ابتدا در دست خواهد گرفت.

در همین حال، دیپلمات های اتحادیه اروپا در واکنش به محتویات طرح های جانسون، آن را اساسا معیوب خواندند و احتمال کمی برای تصویب شدن آن قائل شدند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 5 آبان 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 410

به "بوریس جانسون: هر چه می خواهد بشود، 31 اکتبر از اتحادیه اروپا خارج می شویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بوریس جانسون: هر چه می خواهد بشود، 31 اکتبر از اتحادیه اروپا خارج می شویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید