بیات: اگر استاندارد ها را پیاده کنیم خودروسازان باید تمام پلتفرم ها را جمع آوری کنند

به گزارش ناق، معاون سازمان استاندارد گفت: برای تامین الزامات استاندارد، پلتفرم خودروسازان قدیمی است و اگر بخواهیم استاندارد های 85 گانه را پیاده کنیم، خودروسازان مجبور به جمع آوری تمام پلت فرم ها می شوند.

بیات: اگر استاندارد ها را پیاده کنیم خودروسازان باید تمام پلتفرم ها را جمع آوری کنند

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، مسلم بیات صبح امروز در بیست و ششمین نشست هیأت کنندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: سیاست کلی ما در سازمان ملی استاندارد ایجاد تعادل بین تجارت و فرایند استانداردسازی است؛ به گونه ای که ضمن تسهیل و تسریع فرایند تجارت، حقوق مصرف کننده را هم تأمین کنیم و ایمنی و سلامتی مصرف کننده به مخاطره نیفتد. در این راستا هم هرگز پشت در های بسته تصمیم نگرفتیم.

معاون سازمان ملی استاندارد اضافه کرد: دو بسته حمایتی تدوین کردیم تا تغییرات بنیادین در ارتباط با کاهش هزینه های تولید در رابطه با فرایند استانداردسازی شکل گیرد.

وی ادامه داد: استاندارد برای صادرات مشکل آفرین نمی شود. صادرکننده اگر پروانه استاندارد معتبر داشته باشد بدون ارزیابی می تواند کالا را به هر مقصدی صادر کند. تولیدکننده هم اگر پروانه معتبر استاندارد داشته باشد، برای واردات مواد اولیه و واسطه ای تسهیلات خوبی دریافت می کند.

معاون سازمان ملی استاندارد در مورد سیلندر های گاز اکسیژن طبی هم گفت: این سیلندر ها مشمول استاندارد اجباری است، اما باز هم در دوره های زمانی مشخصی مورد آزمون قرار می گیرد. تمام سیلندر ها در دوره 5 ساله باید تست مجدد شوند تا اطمینان حاصل کنیم شرایط ایمنی همانند روز اول برقرار است. ما به وزارت بهداشت نامه زدیم و شرکت های بازرسی و آزمایشگاه های مجاز را معرفی کردیم و باید سیلندر ها را بر اساس تاریخ تولیدشان، مورد آزمون مجدد قرار دهید.

بیات گفت: علی رغم تحریم ها علاوه بر استاندارد های اجباری، مسئولان خودروسازی را مکلف کردیم که برای تولیدات تازه، هیچ ارفاقی از نظر استاندارد های 85 گانه در نظر نخواهیم گرفت.

وی اضافه کرد: برای تأمین الزامات استاندارد، پلتفرم کارخانجات خودروسازی قدیمی است و اگر بخواهیم استاندارد های 85 گانه را پیاده کنیم، خودروسازان ما مجبور می شوند تمام پلت فرم ها را جمع کنند.

معاون سازمان ملی استاندارد گفت: همچنین به صنعت بیمه اعلام کردیم بدون تاییدیه استاندارد نباید محصول را بیمه کند. چرا آسانسوری که تاییدیه استاندارد نگرفته است بیمه می شود؟

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 مهر 1400 بروزرسانی: 5 مهر 1400 گردآورنده: nagh.ir شناسه مطلب: 1761

به "بیات: اگر استاندارد ها را پیاده کنیم خودروسازان باید تمام پلتفرم ها را جمع آوری کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیات: اگر استاندارد ها را پیاده کنیم خودروسازان باید تمام پلتفرم ها را جمع آوری کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید